Smor u prvom poluvremenu, a onda BURA! Partizan slomio Napredak, TEŠKA POVREDA obeležila meč (VIDEO+FOTO)

Crno-beli su pobedili na stadionu pod Bagdalom 3:1

Foto/Objektiv.rs

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Napredak – Partizan 1:3 na portalu Objektiv.rs

KRAJ UTAKMICE

90+5 GOOOOOOOOOOL 1:3 Sadik je odradio ceo posao, a mladi Čolić dao gol.

86′ GOOOOOOOOOOL 1:2 Natho je precizan sa bele tačke

85′ Penal za Partizan! Zbog rvanja u šesnaestercu, povlačenja Ostojića, Grujić je pokazao na belu tačku

83′ Velika šansa za Mrkića, za pobedu, možda, Napretka, ali fudbaler domaćih šutira preko gola

72′ Šansa za Partizan, pokušao je Asano, ali je mladi golman Jordanov koji je ušao umesto povređenog Živkovića odlično intervenisao.

66′ Fudbaleri Partizana tražili penal, ali je Grujić samo odmahnuo rukom. Sudeći po ponovljenom snimku, penala zaista nije bilo.

64′ Sudar dvojice igrača Napretka, ponovo su lekari morali da intervenišu.

58′ Pokoškali su se Mrkić i Urošević, došlo je do gužve na terenu, a sudija Grujić je obojici fudbalera pokazao žuti karton.

46′ GOOOOOOOOOOL 1:1 Utakmica je nastavljena i tek što je ušao posle tridesetak sekundi na terenu Lazar Marković je postigao gol, a posle sudara sa golmanom Živkovićem, čuvar mreže domaćih je ostao da leži nepomičan, hramao je i Marković.

Epilog: vozilom Hitne pomoći golman Napretka je odvezen sa terena, a i Lazar Marković se odmah po ulasku i datom golu i sudaru požalio na povredu kolena, pa je na kraju ipak morao da izađe iz igre.

KRAJ POLUVREMENA

45+2 GOOOOOOOOOOL 1:0 Napredak je poveo u finišu poluvremena. Što nije uspeo pre dva minuta jeste upravo sad, Kočić je šokirao Partizan i poslao loptu iza leđa golmana Popovića.

45′ Prva i najbolja šansa na utakmici. Kočić je pokušao, ali je defanzivac crno-belih Ostojić odlično reagovao.

43′ Polušansa za Asana u šesnaestrcu iskosa, Spremo blokira.

36′ Još nema ozbiljnije šanse na utakmici. Tanak fudbal pod Bagdalom.

29′ Slobodan udarac sa 30 metara za Partizan. Šutira Stevanović, pravo u Živkovića.

24′ Prvi mini odmor na meču

23′  Sadik se odlično oslobodio nekoliko igrača domaćih, centrirao u peterac, tamo je Suma, koji udarcem glavom prebacuje gol.

16′ Kontra Napretka, ali odlično reaguje golman Partizana Popović

14′  Zdjelar pokušava sa preko 20 metara, jak udarac, ali ne i precizan. Lopta odlazi preko gola.

8′ Prvi korner za Partizan, posle centaršuta Nemanje Miletića. Bez opasnosti po gol Kruševljana.

3′ Već na startu faul sa leđa Lekovića nad Sadikom i sudija Grujić pokazuje prvi žuti karton

1′ Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Napretka.

PRVO POLUVREME

Minut ćutanja pre početka meča za nedavno preminulog direktora Zajednice Superligaša Vladimira Bulatovića.

Igrači su na terenu, zbog epidemioloških mera nema pozdravljanja.

Superliga Srbije, 1. kolo:

Napredak – Partizan

Sudija: Danilo Grujić

Stadion: “Mladost”, Kruševac. Igra se bez prisustva publike, zbog epidemijskih mera.

Napredak: Živković – Stević, Mršić, Marinković, Leković – Kostić, Milovanović – Spremo, Markoski, Kočić – Abubakar. Trener: Dragan Ivanović.

Partizan: Popović – Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević – Zdjelar, Natho – F. Stevanović, Suma, Asano – Sadik. Trener: Savo Milošević.

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos meča Napredak – Partizan na portalu Objektiv.rs

Trener Partizana Savo Milošević ovako je najavio meč:

“Svaki protivnik je težak i nezgodan u prvim kolima. Ja sam rekao i ranije da nas čeka najteži protivnik od kada sam ja u Partizanu. Trudio sam se da kroz priču probam da pripremim ekipu za utakmicu koja nas čeka u Kruševcu. Samo ako izađemo sa motivom kao da je evropska utakmica ili protiv Crvene zvezde, možemo da se nadamo dobrom rezultatu. Tako moramo da igramo svaku u Superligi, ali ovu posebno”.ž

Sve to govori da je Napredak teži rival Partizanu od Crvene zvezde jer u poslednjih devet utakmica ima samo dve pobede.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Utakmica 1, kola Superlige za crno-bele će biti izuzetno teška jer je gostovanje pod Bagdalom jedno od najtežih klubu iz Humske, jer je poslednji put u Lazarevom gradu u prvenstvu pobedio maja 2015. kada je bilo 2:0 pogocima Brane Ilića i Andrije Živkovića.

Poslednji duel u Humskoj Napredak je dobio 3:2.

Fudbaleri Partizana danas (17.30) protiv Napretka u Kruševcu startuju u novoj sezoni.