Važno za sve vozače: Veća gustina saobraćaja na putevima, a evo kakvo je stanje na naplatnim rampama

Na graničnim prelazima u Srbiji nema dužih zadržavanja

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pixabay / Peter H

Sa prvim popodnevnim satima počinje i prvi vikend u najtoplijem mesecu u godini koji uobičajeno na početku letnjih godišnjih odmora donosi veću gustinu saobraćaja na putevima, pojedinim naplatnim rampama i graničnim prelazima, saopštio je Auto-moto savez Srbije.

I pored toga što će ova letnja turistička sezona sigurno biti dugačija od prethodnih, osetno veći broj vozila očekuje se prvo na koridoru 10 koji koristi veliki broj stranih državaljana iz zapadnog dela Evrope na putu do Turske, a koji vodi preko Mađarske i Srbije.

S obzirom da se do Egejskog mora i Grčke još uvek ne može južnim krakom ovog koridora i Makedonije, jer je još uvek zatvoren granični prelaz Evzoni, do Grčke građani Srbije mogu jedino preko Bugarske što će sigurno stvoriti dodatno veću gustinu saobraćaja, a samim tim će povremeno biti i dužih zadržavanja na graničnom prelazu Gradina, najopterećenijim prelazu sa Bugarskom.

Nema zadražavanja na graničnim prelazima

Na graničnim prelazima u Srbiji nema dužih zadržavanja, dok kamioni na Kelebiji i Horgošu čekaju oko tri sata, saopštili su Putevi Srbije.

Na naplatnim rampama u Srbiji takođe nema zadržavanja. Na pojedinim deonicama na putevima u Srbiji obavljaju se radovi, zbog čega je izmenjen režim saobraćaja.

Na auto-putu E-75, čeona naplatna stanica Stara Pazova – Inđija, traju radovi na održavanju kolovozne konstrukcije.

Za saobraćaj je zatvorena petlja Stara Pazova, isključenje sa auto-puta za Staru Pazovu iz pravca Beograda ka Novom Sadu i uključenje na auto-put iz pravca Stare Pazove za Novi Sad. Saobraćaj će biti preusmeren sa leve na desnu kolovoznu traku kroz službeni prolaz, sve do naplatne stanice Stara Pazova, odakle će se saobraćaj odvijati normalno.

Vozila koja se kreću iz Beograda ka Staroj Pazovi moraju da se isključe na petlji Novi Banovci. Na auto-putu E-70, od naplatne stanice Šimanovci do petlje Pećinci, obavljaju se istražni radovi, u uslovima dobre vidljivosti, u smeru ka Pećincima.

U zoni radova od 2 kilometra, saobraćaj će se odvijati zaustavnom saobraćajnom trakom. Na auto-putu E-763, petlja “Ljig” – “Lajkovac”, traju radovi na sanaciji kanaleta u razdelnom pojasu, u obžene vozači,a smera.

U zoni radova, saobraćaj se odvija voznom saobraćajnom trakom. Na putu Brežđe – Srasla Bukva, obustavljen je saobraćaj zbog radova na mostu na reci Ribnici. Planirani rok zavreštka radova je 11. avgust.

Alternativni putni pravac: Brežđe – Bogdanovića brdo – Mionica – Komanice – Struganik – Gornji Lajkovac i dug je 33 km. Na putu Županjac – Poljanice (Moravci-Ljig), traju radovi na sanaciji kolovozne konstrukcije, uz naizmenično propuštanje vozila.

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar