Košarkaški klub Crvena zvezda saopštio je da iskazuje zadovoljstvo velikim jedinstvom klubova u regionu. Iz tabora crveno-belih smatraju da su timovi shvatili ozbiljnost situacije i činjenicu da igrači nisu trenirali više od dva meseca i što su na osnovu toga doneli odluku sa se sezona u ABA ligi ne nastavi.
“KK Crvena zvezda obaveštava javnost da je takmičarska sezona 2019-2020 u ABA ligi otkazana, odlučeno je na Skupštini regionalnog takmičenja koje je održano putem video konferencije. Na Skupštini ABA lige učestvovali su svi klubovi regionalnog takmičenja, a najvažnija odluka sa ovog sastanka je da se takmičarska sezona koja je prekinuta nakon nekompletnog 21. kola polovinom marta i bez plej ofa otkazuje – bez šampiona i bez ispadanja klubova u sezoni koja je otkazana zbog virusa pandemije Covid-19”, navodi se u saopštenju kluba sa Malog Kalemegdana.
“Ova odluka donešena na glasanju velikom većinom klubova (8-2) je u potpunom standardu i saglasju sa odlukom koju je donela Evroliga u ponedeljak 25.05.2020.godine o otkazivanju sezone zbog “više sile” odnosno pandemije.
Takođe, velikom većinom glasova (8-2) odlučeno da će ABA liga biti proširena u takmičarskoj sezoni 2020-2021 sa dva kluba putem specijalne pozivnice “wild card-a”.
KK Crvena zvezda iskazuje zadovoljstvo velikim jedinstvom klubova u regionu koji su shvatili ozbiljnost situacije i činjenicu da igrači nisu trenirali više od dva meseca. U novim okolnostima, klubovi će imati dovoljno vremena da se pripeme za novu sezonu koja će biti prepuna izazova u situaciji u kojoj su svi klubovi i liga pretrpeli veliku štetu, ali i koje čeka velika neizvesnost zbog pandemije Virusa Covid-19 koja još uvek nije završena.
KK Crvena zvezda mts iskazuje zadovoljstvo velikim jedinstvom klubova u regionu, koji su shvatili ozbiljnost situacije i činjenicu da igrači nisu trenirali više od 2 meseca. U novim okolnostima, klubovi će imati dovoljno vremena da se pripeme za novu sezonu, prepunu izazova.
— KK Crvena zvezda (@kkcrvenazvezda) May 27, 2020
Advokatska kancelarija KK Crvena zvezda i advokatska kancelarija ABA lige sačiniće sporazum o vansudskom poravnanju u vezi tužbe koju je KK Crvena zvezda podnela nadležnom sudu u Zagreb, a u skladu sa odlukama Skupštine ABA lige kojim je naloženo da se pravno u potpunosti urede normativna akta ABA lige, i po usvajanju ista redovno ažuriraju.
O daljim koracima KK Crvena zvezda će obaveštavati javnost u narednim danima”, zaključeno je u saopštenju crveno-belih.







Komentari (0)