Bura u Hrvatskoj zbog snimka sa čamca: Policajac baca psa u more, dok kolega hapsi pijanog gazdu

Pas je "pušten" u more kako bi se izbeglo nasukavanje plovila, navode iz policije

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen Youtube/zadarski.hr

Društvenim mrežama proširio se snimak na kojem se vidi kako hrvatski policajac uzima psa sa službenog glisera i baca ga u more. Snimak je izazvao brojne negativne reakcije, nakon čega se oglasila i PU Zadarska.

Policija je juče oko 17.40 dobila dojavu da se u uvali kod mesta Kraj na Pašmanu nalazi usidrena jedrilica koja ometa kupače. Policajci su na jedrilici zatekli 37-godišnjeg hrvatskog državljanina i njegovog psa.

Proverom je utvrđeno da je za muškarcem bila raspisana poternica zbog sumnje da je na području Karlovačke županije počinio krivično delo protiv braka, dece i porodice.

Prema policijskom saopštenju, 37-godišnjak je nakon početka postupanja počeo da pruža aktivan otpor, a zatim se sa broda bacio u more zajedno sa psom. Policija tvrdi da se tom prilikom prema životinji neprimereno ponašao i da joj je nekoliko puta uronio glavu ispod površine mora.

Policajci su potom muškarca izvukli na gliser. Iz policije navode da je on i tada nastavio da pruža otpor, nekontrolisano mahao rukama i nogama, fizički nasrtao na policijske službenike, kao i da ih je vređao i omalovažavao.

Uhapšen je uz upotrebu sredstava prinude, prenosi Index.hr.

“Zbog opasnosti od nasukavanja i ujeda psa“

Policija navodi da je pas u međuvremenu sam skočio na njihov gliser.

– U dogovoru sa komunalnim redarom, koji se nalazio na obali, pas je pušten u more kako bi se izbeglo nasukavanje plovila i mogući napad na policajce – naveli su iz Policijske uprave zadarske.

Na snimku, koji možete pogledati OVDE, se vidi kako policajac uzima psa i baca ga sa glisera. Policija tvrdi da ga je potom prihvatio komunalni redar, koji je preuzeo dalju brigu o životinji.

Iz Policijske uprave zadarske navode i da su komunalnog redara zbog zbrinjavanja psa pozvali još na početku postupanja prema 37-godišnjaku, kao i da se redar tokom događaja nalazio na kopnu, u blizini službenog plovila.

Uhapšeni muškarac i policajac lakše povređeni

Alkotestiranjem je kod uhapšenog muškarca utvrđeno prisustvo alkohola u organizmu.

Nakon pregleda u Opštoj bolnici Zadar utvrđeno je da su 37-godišnjak i jedan policijski službenik lakše povređeni.

Kriminalistička istraga nad 37-godišnjakom je u toku.

BONUS VIDEO:

Izvor: Index.hr

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar