Toplotni talas nastavlja da pogađa Srbiju, a prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), u 15 časova najviša temperatura izmerena je u Zrenjaninu, Kikindi i Ćupriji, gde je živa u termometru dostigla 39 stepeni.
Za stepen niža temperatura, 38 stepeni, zabeležena je u Beogradu, Novom Sadu, Loznici, Sremskoj Mitrovici, Valjevu, Smederevskoj Palanci, Velikom Gradištu, Negotinu i Nišu.
U Paliću, Somboru, Banatskom Karlovcu, Kragujevcu, Kruševcu, Leskovcu, Zaječaru i Vranju izmereno je 37 stepeni, dok je u Dimitrovgradu, Kuršumliji i Kraljevu temperatura dostigla 36 stepeni. U Požegi je izmereno 35 stepeni Celzijusa.
Najniža temperatura u zemlji zabeležena je na Kopaoniku, gde su u 15 časova izmerena 24 stepena.
Prema prognozi RHMZ-a, toplotni talas nastaviće se do sredine sedmice, a maksimalne dnevne temperature u većini krajeva kretaće se između 36 i 39 stepeni.
Zbog ekstremno visokih temperatura, crveni meteo-alarm na snazi je u Banatu, Bačkoj, Sremu, Beogradu, zapadnoj i jugozapadnoj Srbiji, Šumadiji, Pomoravlju, istočnoj i jugoistočnoj Srbiji, dok je na području AP Kosovo i Metohija proglašen narandžasti meteo-alarm.
UV indeks je vrlo visok i nalazi se u crvenoj zoni.







Komentari (0)