Naređena evakuacija u Mostaru: Vatrena stihija ugrožava naselja, sumnja se da je požar podmetnut

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da je za evakuisane građane predviđen smeštaj u prihvatnom centru Salakovac

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen X/Bljesak

Požar koji je jutros ponovo izbio na deponiji Uborak kod Mostara doveo je do odluke o evakuaciji stanovništva iz okolnih naselja, potvrđeno je nakon sednice Kriznog štaba Grada Mostara.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da je za evakuisane građane predviđen smeštaj u prihvatnom centru Salakovac. On je naveo da postoje indicije da je požar podmetnut, zbog čega su u istragu uključeni policija i tužilaštvo.

– Postoje sumnje da je požar izazvan namerno i zato su MUP i tužilaštvo uključeni u istragu – rekao je Kordić.

Govoreći o situaciji u gradu, Kordić je ocenio da je stanje ozbiljno i upozorio da političke rasprave oko ovog slučaja najviše pogađaju građane.

Požar na deponiji Uborak prvi put je izbio u ponedeljak, kada se vatra brzo proširila na skladišne objekte, reciklažna postrojenja i opremu. Tada su vatrogasci intervenisali sa većim brojem vozila i pripadnika službi, dok su svi zaposleni na vreme evakuisani i nije bilo povređenih.

Novo aktiviranje požara dovelo je do angažovanja hitnih službi i donošenja odluke o evakuaciji stanovnika iz najugroženijih područja.

Najveća šteta pričinjena je na infrastrukturi deponije. U potpunosti je uništena hala za reciklažu sa kompletnom opremom i postrojenjima, a prema nezvaničnim procenama materijalna šteta meri se milionima evra.

BONUS VIDEO:

Izvor: Radiosarajevo.ba

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar