Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i delegacija obišli su inovacioni centar kineske kompanije Mint Future Factory.
Vučića su dočekali Džang Jenjun, zamenik guvernera Džeđijang provincije, Čen Vei, partijski sekretar KPK grada Đasinga, Vang Hovei, zamenik generalnog direktora Odeljenja za spoljne poslove Džeđijang provincije, Čin Ronghua, osnivač kompanije Minth, Vei Čin Lien, predsedavajuća kompanije Minth, g. Den Taihua, predsedavajući komapnije AgiBot i g. Danijel Ćiang, zamenik predsedavajućeg kompanije AgiBot.
S Vučićem je bio i ministar finansija Siniša Mali.
Roboti kompanije su, u Vučićevu čast, igrali moravac.
View this post on Instagram
Vučić je, obilazeći inovacioni centar, kazao da ovakva fabrika stiže u Srbiju.
– To će značiti nova radna mesta. Drago mi je što su roboti igrali moravac. Roboti će biti na Ekspu, dočekivaće goste – najavio je predsednik Srbije.
On je sreo i ljude iz Srbije koji su u fabrici na obuci.
View this post on Instagram
Poručio im je da su oni naša budućnost i naša snaga.
– Ovde je 33 naše dece. Oni su blago Srbije, vredni ljudi, željni napretka. Oni imaju oko drugih. Hoće da budu bolji od svih. Ovo će da bude razlika između nas i drugih i zbog toga će svi da nas napadaju – kazao je on.
– Ponosan na naše mlade ljude koji će znanje i veštine koje stiču u Kini moći da ulože u budućnost naše zemlje. Nikolina, Luka i Ivan su među onima koji sa mnogo strasti uče, kako bi u Srbiju doneli znanje i doprineli njenom razvoju. Vrhunsko znanje stiču u vodećim kompanijama, univerzitetima i kulturnim centrima, na predavanjima, u fabrikama i susretima sa kineskim studentima i predstavnicima kompanija. Jedva čekamo da se vrate i da primene sve što su naučili. Njihov trud i nasmejana lica govore mi da Srbija na njih može da računa i da radimo pravu stvar – rekao je Vučić.
Tom prilikom sreo je ljude iz Srbije koji su tu zaposleni. Posebna je čast to što je reč o mladim ljudima koji uče u robotima.
Predsednik nije mogao sakriti sreću što ih vidi.
– Nemojte da zaboravite da roditeljima prenesete pozdrave. Roditeljima, sestrama, braći. I sve najbolje. Živela Srbija! – rekao je predsednik mladićima i devojkama.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)