Povodom obeležavanja Đurđevdana, jedne od najčešćih slava u Srbiji, očekuje se pojačan intenzitet saobraćaja i veći broj okupljanja, zbog čega je Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo na građane da pokažu dodatnu odgovornost i oprez.
Kako je saopšteno, pripadnici saobraćajne policije biće pojačano angažovani na putevima širom zemlje, sa ciljem prevencije saobraćajnih nezgoda i očuvanja bezbednosti svih učesnika u saobraćaju.
– Ako konzumirate alkohol, ne sedajte za volan – poručuju iz MUP-a.
View this post on Instagram
Iz Ministarstva podsećaju da je od početka godine iz saobraćaja isključeno više od 17.000 vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola, dok je više od 2.500 njih zadržano na trežnjenju zbog nivoa alkohola u krvi većeg od 1,20 promila.
– Sačuvajmo živote – poštujmo propise i brinimo jedni o drugima – navodi se u apelu.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)