Neočekivana odluka: Uroš Stevanović više nije selektor Srbije

Ostaje da se vidi ko će preuzeti kormilo reprezentacije

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Youtube/RTS Sport

Srpski vaterpolo potresla je velika vest – selektor Uroš Stevanović podneo je ostavku, i to nedugo nakon velikog uspeha i osvajanja zlatne medalje.

Samo koji dan nakon što je novi predsednik Vaterpolo saveza Srbije Slobodan Soro rekao da u njegovom mandatu selektor A reprezentacije neće moći istovremeno da bude i trener u klubu, Uroš Stevanović, koji je i šef struke Radničkog iz Kragujevca, odlučio je da se povuče iz državnog tima.

Stevanović je trofejni selektor, koji je sa Delfinima osvojio zlato na Olimpijskim igrama u Parizu, kao i Evropsko prvenstvo ove zime u Beogradu.

Sada već bivši selektor je objavio saopštenje za javnost u kojem kaže:

“Poštovani,

Odlučio sam da podnesem neopozivu ostavku na mesto selektora vaterpolo reprezentacije Srbije.

Odluka je teška i neminovna.

Smatram da je posle dolaska novih ljudi na čelo našeg Saveza vreme i za nove ljude pored bazena, u stručnom vođenju najboljeg tima Srbije. Viđenja budućnosti nam se dobrano razilaze i ja ne želim da takva situacija dovede do bili kakvih problema unutar tima i Saveza.

Poslednjih dana svi smo zajedno svedoci javnih nastupa novog predsednika VSS-a koji su potpuno u suprotnosti sa mojim gledištima, kao i osećajem celokupne nacije ka olimpijskim i evropskim šampionima.

Upravo iz želje da zaštitim igrače koji su zaslužili zlatne medalje i doneli ih u Srbiju, na radost naroda, podnosim ostavku. Ne želim da dozvolim bilo kakva javna prepucavanja i “stručne analize”, a vidim da idemo ka tome, željom drugih.

Momci u bazenu su za mene istinski šampioni i moja ostavka će, verujem, dovesti do malo realnijeg pogleda i možda i poneke pohvale, umesto iznenadnih kritičkih osvrta. Ujedno je to i prilika da neki novi ljudi dobiju šansu, kao što sam nekada i ja zaslužio najveću čast.

Iza nas u protekle tri godine ostaju olimpijsko i evropsko zlato, kao i četvrto mesto na Svetskom prvenstvu. Ponosan sam na svaki minut svog selektorskog mandata, a posebnu zahvalnost dugujem svim saradnicima i igračima, bez kojih uspesi ne bi postojali.

Napominjem da se posle ovoga više neću obraćati na ovu temu u izjavama za medije i intervjuima, niti ću ulaziti u bilo kakve polemike” – poručio je Uroš Stevanović.

Ostaje da se vidi ko će preuzeti kormilo reprezentacije, ali je jasno da srpski vaterpolo ulazi u novu, neizvesnu fazu.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar