Borac nije imao snage: Crvena zvezda ubedljivo do polufinala Kupa Radivoja Koraća

Protivnih crveno-belih u polufinalu biće Spartak iz Subotice

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Printscreen/Arena Sport TV

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća pobedom nad Borcem iz Čačka u Nišu rezultatom 93:77, čime su zakazali duel sa Spartakom iz Subotice.

Iako su crveno-beli važili za izrazite favorite, meč je pokazao da Čačani nisu došli sa belom zastavom. Borac je od starta igrao hrabro i iskoristio nešto sporiji ulazak Zvezde u utakmicu, pa je prvi period protekao u ravnopravnoj borbi, uz primetne oscilacije u igri beogradskog tima.

Preokret se dogodio u drugoj četvrtini, kada je Zvezda podigla nivo odbrane, ubrzala igru u napadu i serijom poena stekla sigurnu prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 17 razlike. Ipak, treća deonica donela je novi pad u igri crveno-belih, što je Borac iskoristio da se vrati u meč i smanji zaostatak na jednocifren broj poena.

U poslednjih deset minuta ušlo se sa sedam poena prednosti za Zvezdu, a drama je dostigla vrhunac kada su Čačani prišli na 74:70. Ključni trenutak usledio je nakon promašenog slobodnog bacanja Pjera Luisa, posle čega je Zvezda odgovorila snažnom serijom 13:2 i definitivno rešila pitanje pobednika.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Ebuka Izundu sa 16 poena, pratili su ga Džordan Nvora sa 14, Kodi sa 13, Dejan Plavšić sa 12 i Nikola Kalinić sa 11 poena. U ekipi Borca istakao se Manojlović sa 20 poena, Pjer Luis je dodao 17, Uskoković 15, dok je Fundić susret završio sa 10 poena.

BONUS VIDEO

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar