Devonte Grejem je jedno od najvećih pojačanja Crvene zvezde minulog leta, ali Amerikanac ne pokazuje ni blizu ono što se od njega očekivalo.
Očekivalo se da Grejem u Zvezdu donese odličan šut za tri poena, dobra dodavanja, organizaciju igre. Ipak, u svojoj prvoj evroligaškoj sezoni šutira tek 25%, na parketu je u proseku 11 minuta.
Poremetila ga je i povreda tokom priprema, pa je debitovao tek u 13. kolu u pobedi nad Olimpijakosom. Imao je tada devet poena i delovalo je da će krenuti dobrim putem, no od 17. kola je opet krenulo nizbrdo. Protiv Žalgirisa je bio u 12, ali nije ulazio u igru.
– Dobro sam, trenerova odluka je da ne igram. Imam problem sa šutem, pogađanjem… Trener ubacuje igru koga misli da treba da ubaci – rekao je Grejem za litvanski Basket News.
Obradović je govorio da je Grejem i pre njegovog dolaska imao problema sa organizovanjem igre i da mu treba vremena.
– Doći će i to sa vremenom. Ne gubim na samopouzdanju. Siguran sam u svoju igru, dugo sam u košarci i znam da ću uspeti da shvatim. Treba samo da shvatim igru, da shvatim šta trener želi – kazao je Grejem.
On je inače u NBA ligi igrao šest godina, zabeležio je preko 300 nastupa za Šarlot, Nju Orleans i San Antonio, a beležio je u proseku 11 poena po meču. Najbolja mu je bila sezona 2019/20, kada je u Šarlotu ubacivao 18 poena na 63 utakmice.
– U Evroligi je ključ da pogađam, budem agresivan i razigravam saigrače. Verujem Bogu i kako god bude biće… Međutim, prvo moram da se prilagodim i kada krene videćemo – rekao je Devonte.
Prvu sledeću priliku da se pokaže momak iz Severne Karoline ima protiv Armanija u Milanu u četvrtak.







Komentari (0)