Bačene eksplozivne naprave na kuće u Borči i Surčinu, ispituje se da li su incidenti povezani

Prvi incident dogodio se u jutarnjim satima u Gradničkoj ulici u Borči

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: MUP

Dva odvojena napada eksplozivnim napravama zabeležena su u Beogradu u četvrtak ujutru, kada su nepoznata lica bacila ručne bombe na porodične kuće u Borči i Progaru (opština Surčin).

Uprkos značajnoj materijalnoj šteti, uključujući oštećenja fasade i polomljena stakla, u ovim incidentima srećom nije bilo povređenih lica.

Prvi incident dogodio se u četvrtak u jutarnjim satima u Gradničkoj ulici u Borči. Nepoznata osoba bacila je eksplozivnu napravu, najverovatnije ručnu bombu, na kuću čiji je vlasnik R.K. (58).

Usled snažne eksplozije, došlo je do oštećenja fasade kuće i lomljenja stakala. Prava je sreća što u trenutku eksplozije nije bilo povređenih lica, čime je izbegnuta potencijalna tragedija.

Na meti je bila i kuća za izdavanje na Savi

Sličan incident prijavljen je u naselju Progar u opštini Surčin. U Ulici Slavujev venac, nepoznato lice bacilo je bombu na kuću, što je izazvalo značajnu materijalnu štetu.

Na objektu, koji se nalazi uz reku Savu, usled detonacije polomljena su stakla i odvaljena fasada. Kako se saznaje, kuća se iznajmljuje na dan za proslave i organizaciju događaja, a u trenutku eksplozije u njoj nije bilo nikoga.

Policija intenzivno radi na rasvetljavanju okolnosti oba slučaja, utvrđivanju motiva i identifikaciji počinilaca.

Izvor: Telegraf

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar