Stravičan slučaj u Sečnju: Mladić (23) osumnjičen da je silovao devojčicu mlađu od 14 godina

On je sproveden dežurnom javnom tužiocu Višeg javnog tužilaštva u Zrenjaninu radi saslušanja, u toku kog je izneo svoju odbranu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Freepik/doidam10

Policija je uhapsila M. N. (23), osumnjičenog da je silovao dete mlađe od 14 godina.

On je sproveden dežurnom javnom tužiocu Višeg javnog tužilaštva u Zrenjaninu radi saslušanja, u toku kog je izneo svoju odbranu, prenosi Dnevnik.

Tužilaštvo je, nakon toga, sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Zrenjaninu podnelo predlog za određivanje pritvora, kako osumnjičeni ostankom na slobodi ne bi uticao na svedoke i žrtvu, ali i kako u kratkom vremenskom roku ne bi ponovio krivično delo.

Naredbom o sprovođenju istrage osumnjičenom se stavlja na teret da je na teritoriji opštine Sečanj prinudio na obljubu maloletnu oštećenu, odnosno dete koje je mlađe od 14 godina.

– U toku istrage prikupiće se svi dokazi i podaci kako bi javni tužilac mogao odlučiti da li će podići optužnicu ili obustaviti postupak – navelo je tužilaštvo.

Za krivično delo silovanje, koje se M. N. stavlja na teret, zaprećena je kazna zatvora od najmanje deset godina ili doživotni zatvor.

BONUS VIDEO:

Izvor: Dnevnik.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar