Fudbaleri Partizana stekli su ogromnu prednost protiv Oleksandrije u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.
Crno-beli su kao gosti u Poljskoj savladali ukrajinski tim 2:0 (1:0) u prvoj utakmici.
Revanš se igra za sedam dana u Beogradu.
Strelci za Partizan su bili Bogdan Kostić u 14. minutu i Ognjen Ugrešić u 56. minutu.
Bila je ovo istorijska utakmica za klub iz Humske. Startna postava koja je izašla na teren Gradskog stadiona u Katovicama je najmlađa ikada u nekoj evropskoj utakmici. Prosek godina prve 11-ice je 22,1 godina.
I upravo su najmlađi briljirali.
Partizan je poveo golom 18-godišnjeg Bogdana Kostića u 14. minutu. Kostić je perfektno primio pas Vukotića i onda u maniru iskusnog strelca matirao golmana Ševčenka.
Drugi gol pao je posle kontranapada u kome su kombinovali Trifunović i Jovan Milošević. Milošević je namestio loptu kapitene Ugrešiću, a ovaj sa ivice šesnaesterca majstorski poslao loptu u mrežu.
Imao je Partizan prilike i za ubedljivije vođstvo, ali može biti zadovoljan učinjenim.
Treba istaći i da se proslavio Partizanov golman Krunić, koji je zbog suspenzije Marka Miloševića morao među stative. Crno-bela jedinica je u nekoliko navrata sjajno intervenisala i spasla mrežu.







Komentari (0)