Kiša prekinula TROPSKI TALAS u Beogradu: Očekuju se pljuskovi, grmljavina i grad

U Beogradu će od danas temperatura biti u padu i kretaće se u intervalu od 29 do 32 stepena

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/Pixabay/_Alicja_

Nevreme praćeno pljuskovima i grmljavinama pogodiće Beograd u toku dana, a već sada munje paraju nebo i kiša polako počinje da pada. U pojedinim delovima grada će biti intenzivniji i praćeni gradom i jakim ili olujnim vetrom.

U Beogradu će od danas temperatura biti u padu i kretaće se u intervalu od 29 do 32 stepena, ali se i dalje, kao i u drugim većim urbanim sredinama, očekuju tropske noći.

U toku jutra na severu i zapadu Srbije očekuje se lokalna pojava kratkotrajne kiše i pljuskova sa grmljavinom, najavio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) napominjući da toplotni talas slabi, ali da se povećava nestabilnost vremena.

Pljuskovi i grmljavine koji se na području Srbije očekuju u narednom periodu lokalno će biti intenzivniji i praćeni gradom, jakim ili olujnim vetrom.

Prema prognozi RHMZ, od danas manji pad temperature pa se najviše dnevna temperatura očekuje u intervalu od 29 do 34 stepeni, samo se još danas na jugoistoku očekuju maksimalne temperature oko 36 stepeni.

Izvor: Telegraf

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar