Istraživali hakovanje političkih organizacija: “Kraudstrajk” je kompanija u koju svi upiru prstom zbog svetskog kraha IT mreža

Džordž Kurc, Dmitrij Alperovič i Greg Marsionde osnovali su ovu kompaniju 2011

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Pixabay

Još uvek se ne zna šta je izazvalo kvarove u kompjuterskim sistemima širom sveta, koje koriste avio-kompanije, banke i medijske kuće, ali sve je više firmi koje kao glavnog krivca optužuju kompaniju za sajber bezbednost “Kraudstrajk” (Crowdstrike). Šta je “Kraudstrajk”, kompanija u koju danas svi upiru prstom?

Američka kompanija Crowdstrike sa sedištem u Teksasu, specijalizovana je za sajber bezbednost. Pruža usluge zaštite od sajber pretnji, uključujući otkrivanje, prevenciju i odgovore na napade.

Američka avio-kompanija “Amerikan Erlajns” i švajcarska kancelarija za sajber bezbednost ranije danas optužile su Crowdstrike za probleme i prekide u IT mrežama širom sveta.

Džordž Kurc, Dmitrij Alperovič i Greg Marsionde osnovali su ovu kompaniju 2011, a izašla je na berzu 2019. godine.

Netipičan softver

Glavni proizvod kompanije je Crowdstrike Falcon, platforma koja koristi veštačku inteligenciju i mašinsko učenje za otkrivanje sajber pretnji u realnom vremenu.

Antivirusni softver je deo platforme Crowdstrike Falcon koji, u odnosu na tradicionalne antivirusne programe, koristi analizu ponašanja i prepoznavanja obrazaca da bi otkrio i zaustavio pretnje.

Kompanija je poznata po svojoj ulozi u istraživanju velikih sajber napada, uključujući hakovanje političkih organizacija, a smatra se i liderom u ovoj industriji.

Poznati hakerski slučajevi

Angažovana je 2016. godine da istraži hakovanje Demokratskog nacionalnog komiteta tokom američkih predsedničkih izbora 2016. godine, kada su otkrivene dve grupe ruskih hakera, nakon čega je postala poznata široj javnosti.

Pomogla je, takođe, od 2014. do 2017. godine u otkrivanju velike kampanje kineske hakerske grupe koja je ciljala svetske IT servise kako bi pristupila mrežama njihovih klijenata.

Iako nije bila direktno uključena u prvobitnu istragu, pružala je analize i uvide u hakovanje Sony Pictures 2014. godine za koje je bila odgovorna severnokorejska grupa.

Često sarađuje sa vladinim agencijama, uključujući američke federalne agencije, kako bi pomogla u istraživanjima i sprečavanju sajber napada.

Partner je i sa drugim tehnološkim kompanijama, poput Amazon Web Service, Google Cloud i Splunk, povezivajući svoje bezbednosne tehnologije sa ovim platformama.

Mnoge kompanije iz različitih sektora koriste usluge kompanije Crowdstrike, uključujući firme iz finansijskog sektora, zdravstvene institucije, firme iz energetskog, kao i tehnološkog sektora.

Izvor: BBC

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar