Završen sastanak Vučića s Boreljom i Lajčakom: Evo šta je poručio predsednik Srbije

Ranije je bilo najavljeno da bi trebalo da bude održan i trilateralni sastanak

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Instagram/ buducnostsrbijeav

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se u Briselu sa visokim predstavnikom EU za spoljne poslove i bezbednosnu politiku i potpredsednikom Evropske komisije Žozepom Boreljom i specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom.

Foto: Instagram/ buducnostsrbijeav

-Danas sam se sastao sa Žozepom Boreljom i Miroslavom Lajčakom, a tokom razgovora sam istakao punu posvećenost Beograda nastavku dijaloga i isključivo mirnom rešavanju problema. Posebno sam insistirao na formiranju Zajednice srpskih opština i ukazao na sve jednostrane poteze Aljbina Kurtija i težak položaj Srba na Kosovu i Metohiji. Ponovio sam posvećenost i spremnost da učestvujemo u traženju kompromisnog rešenja u cilju zaštite srpskog naroda i normalizacije odnosa i dodao da Priština nije u stanju da ispuni ono što je potpisala pre 11 godine, a to je formiranje Zajednice srpskih opština, naveo je predsednik Vučić uz fotografije susreta.

Ranije je bilo najavljeno da bi trebalo da bude održan i trilateralni sastanak kojem bi prisustvovali predsednik Vučić i ALjbin Kurti.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar