Heroj Hoselu odveo kraljeve u finale Lige šampiona: Real nakon drame u finišu savladao Bajern u Madridu (VIDEO)

Real Madrid je drugi finalista Lige šampiona

Fudbaleri Real Madrida uspeli su da savladaju Bajern Minhen rezultatom 2:1 i plasiraju se u finale Lige šampiona.

Drama u finišu pripala je Madriđanima koji su ostali hladni i nakon primljenog gola. Prednost Bavaraca stigla je 68. minutu preko Alfonsa Dejvisa koji je majstorijom iskoristio asistenciju Kejna.

Kraljevi su ostali fokusirani, Ančeloti je u finišu napravio promene koje su i donele rezulat.

Naime, Hoselu je najpre uspeo da iskoristi grešku Nojera koji je nakon šuta Vinisijusa ispustio loptu, zatim je dva minuta kasnije za potpuni preokret centaršut Rudigera pretvorio u novi pogodak. Sudija je meč produžio 15 minuta, ali Bavarci nisu uspeli da urade nešto više.

Real Madrid i Borusija iz Dortmunda će igrati finale Lige šampiona na Vembliju 1. juna.

90′ + 15′ – KRAJ MEČA!! REAL MADRID JE DRUGI FINALISTA LIGE ŠAMPIONA!!

90′ + 1′ – GOLL!! Hoselu je heroj Real Madrida! Španski napadač postiže i drugi pogodak za dva minuta i dovodi svoj tim na korak do finala

88′ – GOL!! Hoselu nakon šuta Vinisijusa i greške Nojera na pravom mestu postiže pogodak i vraća Real u život

80′ – Ulazimo u poslednjih 10 minuta regularnog dela meča. Situacija na terenu se zahuktava

68′ – GOL!! Alfonso Dejvis donosi prednost Bavarcima. Nakon sjajne lopte Harija Kejna, mladi Kanađanin lomi Rudigera blizu ivice šesnaesterca i sjajnim udarcem matira golmana Lunjin

58‘ – Sjajan ritam obe ekipe na startu drugog dela. Sve će se rešavati u poslednjih 30 minuta

45′ – Kraj prvog poluvremena! Real bolji rival i opasniji, Nojer sačuvao mrežu Bavaraca. Sve će se rešavati u drugih 45 minuta.

40′ – Madriđani bez rešenja za odbranu Bavaraca. Manuel Nojer na visokom nivou štiti gol svoje ekipe

27′ – Novi problem za Tomasa Tuhela. Serž Gnabri zbog povrede napušta teren, a ulazi brzonogi Kanađanin Alfonso Dejvis

12′ – Odličan fudbal na startu, stativa Real Madrida. Šanse se ređaju, domaća ekipa ima kontrolu na terenu

1′ – Meč na stadionu Santijago Bernabeu između Real Madrida i Bajern Minhena je počeo.

Fudbaleri Real Madrida i Bajerna iz Minhena od 21.oo u Madridu igraju revanš meč polufinala Lige šampiona.

Podsećanja radi, prvi duel odigran u Minhenu, završen je nerešenim rezultatom (2:2). Kako gol u gostima ne igra više ulogu očekuje nas uzbudljiv duel u Madridu, jer obe ekipe kreću od nule.

Pobednik ovog duela, pridružiće se Borusiji iz Dortmunda u finalu Lige šampiona koja je sinoć savladala PSŽ i obezbedila kartu za Vembli. “Milioneri” iz Dortmunda su u oba meča bili bolji sa po 1:0 od Parižana.

Treneri ekipa će na teren poslati sledeće sastave:

Real Madrid: Lunjin, Karvahal, Ridiger, Naćo, Mendi, Valverde, Čuameni, Kros, Belingem, Rodrigo, Vinisijus

Bajern Minhen: Nojer, Kimih, Dajer, De Liht, Mazraui, Pavlović, Lajmer, Gnabri, Musijala, Sane, Kejn.

A trener Reala Karlo Ančeloti je sledećim rečima najavio duel:

“Igra sa ofanzivnim i defanzivnim intenzitetom i ritmom je bolja. U prvom meču na defanzivnom planu mogli sm o da uradimo više. Želimo intenzivniji meč. Danas je dan za koji vredi živeti, blizu smo toga da igram u finalu. To je velika motivacija. U sredu će biti komplikovano, pre meča biće straha i zabrinutosti. Danas ćemo uživati, a sutra brinuti. Ako moramo kroz produžetke do finala, igraćemo ih.”

Kako je sve izgledalo u Minhenu, možete pogledati u nastavku.