Poznati rivali Đokovića na Završnom mastersu

Novakovi protivnici u grupnoj fazi biće Siner, Cicipas i Rune

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Youtube/ Sportklub printscreen

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković saznao je protivnike na Završnom Masters turniru u Torinu.

Vrlo malo je neophodno Novaku kako bi se našao na čelu ATP liste na kraju tekuće kalendarske godine, a naravno glavni rival biće mu Karlitos Alkaraz iz Španije.

Đoković u Torino dolazi posle titule osvojene u pariskom “Bersiju”, dok se Karlitos odmorio zbog manje povrede i preskočio je nastup u Bazelu.

Grupe za dubl:

ZELENA GRUPA: Dodig / Krajiček, Gonzales / Vaselan, Granoljers / Zebaljos, Goznales / Molteni

CRVENA GRUPA: Kulof / Skupski, Bopana / Ebden, Ram / Sejlsburi, Hidžikata / Kubler

Grupe za singl:

ZELENA GRUPA: Novak Đoković, Janik Siner, Stefanos Cicipas, Holger Rune

CRVENA GRUPA: Karlos Alkaraz, Danil Medvedev, Andrej Rubljov, Aleksander Zverev

Prvoplasirani iz zelene grupe igra sa drugoplasiranim iz crvene u polufinalu, i obrnuto prvi iz crvene igra sa drugim iz zelene.

Podsetimo, za svaku pobedu u grupnoj fazi završnog mastersa dobija se po 200 ATP poena, što znači da je Novaku samo jedan trijumf dovoljan da osmi put u karijeri obezbedi kraj sezone kao prvi na svetu. Pobeda u polufinalu donosi 400 bodova, a ona u borbi za pehar 600. Dakle, osvajanje turnira sa maksimalnim brojem pobeda donosi 1.500 poena i neverovatnih 4.801.500 dolara.

Samo dva čoveka u istoriji podgla su po šest pehara na završnom mastersu – Novak Đoković i Rodžer Federer, dok Rafael Nadal recimo nema niti jednu titulu. Nadamo se da će od 19. novembra rekorder biti samo jedan čovek.

Izvor: Objektiv.rs, Telegraf, Mozzartsport

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar