Petar Ristić iz Laćarka je danas uspešan preduzetnik i vlasnik kompanije “Ristić gradnja”, a odluka koju je doneo sa svojom porodicom budi nadu i veru u ljude.
Petar je svojim radom i trudom uspeo da stvori uspešnu firmu, ali i da izgradi zdravu porodicu, koja poštuje prave vrednosti. Dokaz toga je human gest, odluka koju su zajedno doneli, a koja će bez dileme nekoj drugoj porodici olakšati i ulepšati život, pišu Laćaračke vesti.
O čemu se radi objasnio je sam Petar, koji je pravi vernik, posećuje manastire i kako sam ističe ponosni Laćarac.
-Sama ideja o poklanjanju stana za stanovanje potekla je iz naše porodice. Sedeli smo zajedno, kao složna porodica i doneli odluku, tako funkcionišemo. Ako Bog da sprovešćemo je u delo oko Božića.
Započeo je priču ovaj Laćarac i nastavio:
-Ideja nije nova, vuče iz prošlosti gde sam ja, Petar Ristić, otac i sada deda imao težak život, borio se, padao i ustajao, nisam imao nikog da mi pomogne, sam sam se borio kroz život, hvala Bogu uspeo sam da se fino obezbedim, skromno ali sam prezadovoljan. Sad sam u prilici da pomognem drugim ljudima, to me ispunjava i želim da pomognem od srca. Moj životni moto je “Čovek je onoliko bogat koliko može da da drugima”. Tako vaspitavam i decu i tako ću i unuke. Voleo bih da ta filozofija i dalje krasi porodicu Ristić. Kada je u pitanju sam čin dodele stana za stanovanje, u prvi mah smo želeli što pre da pomognemo. Međutim ta prvobitna ideja je malo promenjena, odnosno ta odluka.
O tome kome bi voleli da poklone stan, Petar je rekao:
-Dodelićemo stan nekoj socijalno ugroženoj porodici, jer svi članovi porodice žele da nekom pomognu, ali ćemo najpre stan renovirati, uraditi podno grejanje, renovirati kupatilo, sve srediti. Stan je mali, ima 40 kvadrata, ali će biti u potpunosti sređen. Voleli bismo da stan za stanovanje poklonimo mladom bračnom paru sa troje dece, da im se pomogne da izgrade zdravu porodicu. Postavićemo i krevete na sprat da mogu troje dece da stanu, kao i podno grejanje. Ako Bog dragi da, oko Božića, najsrećnijeg hrišćanskog praznika bi nekog usrećili.
Pored besplatnog stana za stanovanje, porodica Ristić će stanare istog pomoći i plaćanjem režija do 100 evra, svakog meseca. Petar Ristić je objasnio i koji je glavni motiv za ovu ideju i rekao:
-Uz to, plaćaćemo i režije do 100 evra mesečno, struja, voda, grejanje i ostali troškovi ni ne prelaze taj iznos. Jedan od glavnih motiva je da probudimo dobrotu u ljudima. Svi smo se udaljili i otuđili jedni od drugih, izgubili smo smisao i osećaj humanosti. Volelo bih da nakon ovog našeg gesta i drugi ljudi urade slično, u skladu sa svojim mogućnostima. Da se probudi dobrota u ljudima, rekao je ovaj humani Laćarac.







Komentari (0)