Orlovi ipak nadleteli Sokolove: Vlahović prelomio, Srbija nosi tri boda iz Podgorice! (VIDEO)

Najbitnija je pobeda našeg tima

Fudbalska reprezentacija Srbije u okviru drugog kola kvalifikacija za odlazak na EURO 2024. godine savladala je Crnu Goru u Podgorici2:0.

Oba pogotka postigao je Dušan Vlahović u 78. i  90+5. minutu.

Sve u svemu bleda partija Piksijevih momaka. Favorizovana reprezentacija Srbije je ušla poprilično uplašeno u meč, kao da to nije isti tim koji je pre tačno 365 dana uspeo da se vrati u meču protiv Portugalije sa 2:0.

Međutim najbitnije je da smo pobedili i da, prvi put još od kvalifikacija za EURO 2000, imamo maksimalan broj bodova u prve dve utakmice.

Orlovi su praktično pokušavali da dubinskim loptama pronađu Mitrovića, koga je Igor Vujačić uspevao da pokrije, dok je Piksi uspeo promenom na poluvremenu i ubacivanjem Dušana Vlahovića u sastav da namuči i odbranu svog rivala.

Ta promena će se ispostaviti kao i ključna, jer je upravo Vlahović bio taj koji je iskoristio jedine dve prilike i postigao je dva gola.

Treba pohvaliti i golmana Srbije, Vanju Milinkovića Savića, koji je u nekoliko navrata uspeo da sačuva gol od prilika Crnogoraca, gde je najistaknutiji bio 56. minutu, kada je odbranio udarac Stevana Jovetića, čime je praktično i pogurao Orlove ka kasnijem golu.

U prvom poluvremenu bleda igra obe ekipe, ali pre svega Srbije. Naš nacionalni tim stvorio je svega jednu priliku za pogodak, dok je Crna Gora u par navrata bila poprilično opasna.

Jedinu vrednu pažnje šansu, Crna Gora je imala u 20. minutu susreta, kada je došlo do nesporazuma Vanje Milinkovića Savića i Strahinje Pavlovića, kada je štoper greškom pustio loptu do golmana, ona je došla do Jovetića, ali je na sreću golman Torina uspeo da se vrati na gol i spreči udarac.

U drugom delu ipak više uzbuđenja, iako početak istok nije to nagoveštavao. Piksi je pre početka drugog dela napravio dve izmene i na teren pozlao Vlahovića, čime smo prešli u formaciju sa dva napadača.

Najveću priliku na utakmici, do tog trenutka, imali su domaći, ponovo preko Jovetića, a istakao se Vanja Milinković Savić sjajnom odbranom.

Mirovale su mreže sve do 80. minuta. Tada je naizgled bezazlena akcija Srbije urodila plodom, lopta je došla do Dušana Vlahovića, koji je postigao gol za 1:0. Proveravao je VAR situaciju, ali je ostalo na odluci da je to gol naše selekcije.

Nije to bilo sve, pošto je isti igrač uspeo da postigne i još jedan gol na samom kraju meča, za konačnih 2:0.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi ne može da računa na povređenog Filipa Kostića.

Glavni arbitar ovog meča bio jedan od najboljih sudija Klemon Turpan.

Tok utakmice

90+5. minut – GOOOOL! Dušan Vlahović postiže drugi pogodak na utakmici i stavlja tačku na ovaj meč!

78. minut – GOOOOOL! VODI SRBIJA 1:0! Pogodio je Dušan Vlahović!

68. minutNajbolja prilika za Srbiju! Malo je falilo da dođemo do prednosti. Mitrović je dodao do Vlahovića, ali se ispred njega se našao Savić i u poslednjem trenutku intervenisao ispred Vlahovića. Da nije, Srbija bi verovatno imala prednost.

57. minut – Nastavlja Srbija sa jalovom igrom, a najbolju priliku na utakmici nije iskoristio Stevan Jovetić. Iz kontre otvorio se prostor zaa domaće, pucao Jovetić i onda sjajna odbrana Vanje Milinkovića Savića.

46. minut –  Menja Piksi dva fudbalera pred start drugog poluvremena. Umesto Filipa Đuričića je u igri Andrija Živković, dok je Dušan Vlahović zamenio Ivana Ilića.

41. minut – Došlo je do prve promene u redovima Crne Gore. Iz igre je morao Zdravko Tomašević zbog povrede, a u igri je Nikola Šipčić fudbaler Tenerifa.

29. minut – Prvi udarac Srbije ka golu protivnika. Lepa akcija koja se završila udarcem Aleksandra Mitrovića, ipak lopta je otišla pored gola i rezultat ostaje 0:0.

20. minut – Velika greška Vanje Milinkovića Savića, mnogo sreće za našu reprezentaciju. Nastao je nesporazum u odbrani, Pavlović je pustio loptu, Vanja je želeo do nje, ali je ona stigla do Jovetića, ovaj je ostao sam, šutirao je, ali je Vanja uspeo da se vrati i sačuva gol.

10. minut – Gledamo prvi udarac u okvir i to našeg gola. Igor Vujačić je pokušao, iako je Crna Gora imala znatno bolju priliku. Na sreću, Marko Grujić je bio na prvom mestu i izbacio je loptu, onda je došla do štopera iz Crne Gore, koji je tukao po lopti i došlo je do kornera.

Sastavi

Crna Gora (3-5-2): Mijatović – Vujačić, Savić, Tomašević – Vešović, Savićević, Šćekić, Hakšabanović, Marušić – Jovetić, Krstović.

Srbija (3-4-2-1): Vanja – Milenković, Gudelj, Pavlović – Đuričić, Ilić, Grujić, Mladenović – Sergej, Tadić – Mitrović