Bivši reprezentativac Engleske doživeo srčani udar tokom trke, pa nakon toga istrčao polumaraton

Palmer je hitno primljen u bolnicu posle trke u Šefildu

Nekadašnji engleski fudbalski reprezentativac Karlton Palmer doživeo je u nedelju 26. marta srčani udar tokom polumaratonske trke!

Palmer je hitno primljen u bolnicu posle trke u Šefildu, gde je osetio da mu srce “igra.” Odmah je otišao u bolnicu i ustanovljeno je da je pretrpeo mali srčani udar.

Iako je srčani udar dobio na startu trke, Palmer je istu nastavio i na kraju je istrčao polumaraton.

– Samo da vas obavestim da sam dobro. Zadržan sam preko noći u bolnici na posmatranju. Srce se ponovo aktiviralo već na prvoj milji, ali sam uspeo da završim trku. Ostao sam da odradim testove, žele da saznaju zbog čega sam imao srčani udar – poručio je Palmer putem društvenih mreža.

Palmer je trku završio zajedno sa suprugom, a tokom karijere koja je trajala 19 godina promenio je dvocifren klubova. Proslavio se u Šefild Venzdeju za koji je odigrao 191 meč i osvojio Liga Kup pre 32 godine.

Nastupao je za VBA, Lids, Sautempton, Notingem, Konventri, Votford…  Za reprezentaciju Engleske odigrao 18 utakmica i postigao jedan gol.