Mitrović o Kampacu u Evroligi: “Ne očekujemo da sam pobeđuje utakmice”

Inače, Fakundo je s Argentinom ispao u kvalifikacijama za Mundobasket i neće moći da brani srebro iz Kine

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: KK Crvena zvezda

Košarkaš Crvene zvezde Luka Mitrovć je izašao pred novinare na treningu crveno-belih pred duel protiv Bajerna u Minhenu u četvrtak od 19 časova.

On sa reprezentacijom Srbije izborio plasman na Mundobasket, posle pobede nad Velikom Britanijom od 101:83. Srbija je bila poslednja  koja je obezbedila plasman na svetsku smotru, a to nije pošlo za rukom viceprvaku sveta reprezentaciji Argentine koja je u odlučujućem susretu poražena od Dominikanske Republike 79:75 i tako izgubila sve šanse da se nađe na Mundobasketu, što je zaista svojevrstan šok.

Član “Gaučosa” u ovoj utakmici je bio i košarkaš Crvene zvezde Fakundo Kampaco, koji je upisao deset poena, četiri skoka i pet asistencija.

Luka Mitrović je prokomentarisao podatak da će na utakmici protiv Bajerna, Kampaco debitovati u Evroligi kao košarkaš Crvene zvezde.

– Veoma se radujemo njegovom neću da kažem povratku, ali opet ni mi ne očekujemo da on sam pobeđuje utakmice, jer nam je potreban veliki timski napor kako bi ostvarili sve naše ciljeve – rekao je Mitrović.

Crvena zvezda se posle 25 kola nalazi na 13. mestu Evrolige sa učinkom od 11 pobeda i 14 poraza.

Bonus video:

Izvor: B92

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar