Zvezda se mučila, pa zgromila Javor: Crveno-beli pobedom najavili večiti derbi! (VIDEO)

Sva dešavanja sa utakmice ste mogli da pratite uz naš lajv blog

Fudbaleri Crvene zvezde su u osmom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije na stadionu Rajko Mitić dočekali Javor iz Ivanjice.

Miloš Milojević je debitovao na klupi šampiona Srbije pobedom od 4:1 nad rivalom.

Crveno-beli su dosta dobro otvorili meč, pritisnuli su rivala, i nakon 16 minuta igre je usledio i prvi gol. Strelac je bio povratnik u startnu postavu Ohi, koji je iskoristio sjajan pas Stefana Mitrovića i odličnim udarcem pocepao mrežu Javora.

Ipak, gosti iz Ivanjice su uspeli da se oporave od šoka, te su u 30. minutu preko Marčića stigli do izjednačenja.

Pred kraj prvog poluvremena se na povredu požalio Azarov, dugo mu se ukazivala pomoć pored terena, strahovala je Marakana za svog novog levog beka, ali je on ipak stisnuo zube i nastavio duel.

U drugom poluvremenu su izabranici Miloša Milojevića krenuli još ofanzivnije, stvarali su šanse pred golom Ivanjičana ne bi li što pre stigli do novog vođstva.

A onda u 73. minutu erupcija oduševljenja “delija”. Katai je proigrao Gobeljića na strani, koji je preciznim pasom uposlio Mitrovića, a on je iz neposredne blizine pocepao mrežu Vulića.

Samo pet minuta kasnije je Ben na asistenciju Mustafe pogodio za 3:1.

U poslednjim minutima utakmice je Veljko Nikolić uputio perfektan udarac sa distance kojim je doneo ubedljivu pobedu Zvezdi.

Sva dešavanja sa utakmice ste mogli da pratite na našem lajv blogu

94. minut Crveni karton za Dukurea!

90. minut GOOOOOOL! Bomba Veljka Nikolića! Vezista fenomenalnim udarcem sa daljine poviosio rezultat na 4:1!

80. minut Sanogo i Mitrović su svoje mesto ustupili Srniću i Nikoliću!

78. minut GOOOOOOOL! Ben je pogodio za novo vođstvo Zvezde! Šampion Srbije ima sada 3:1!

76. minut Kembel je izašao, a umesto njega je na terenu Eliomar Silva!

73. minut GOOOOOL! Mitrović postiže gol! Sjajno je prvo Katai proigrao Gobeljića koji je preciznim pasom našao Mitrovića, a ovom nije bilo teško da pogodi mrežu!

72. minut Gađao je Milunović glavom, ali je bio neprecizan!

65. minut Velika šansa za Stefana Mitrovića! Gađao je ofanzivac Zvezde glavom, ali je bio neprecizan!

63. minut Katai je odlično izveo slobodan udarac ali je lopta prešla tik preko prečke!

63. minut Van terena idu Kangva i Azarov a ulaze Milunović i Mustafa!

60. minut Šutirao je Tanko, ali je lopta otišla pored gola!

58. minut Uputio je Mitrović oštru loptu u kazneni prostor, ali je Benov udarac odbranio Vulić! Samo nekoliko sekundi kasnije je isti igrač pokušao glavom ali je lopta otišla pored stative!

54. minut Pokušao je novajlija na terenu Aleksandar Katai koji je zamenio Ohija, ali je njegov pokušaj izblokiran! Imaće fudbaleri Crvene zvezde korner!

54. minut Sjajna kontra Javora, Kembel je imao sjajnu priliku ali je Aleksandar Dragović izblokirao njegov pokušaj!

51. minut Raspalio je Kangva po lopti, ali je Vulić odbranio njegov udarac!

47. minut Gađao je Marčić ponovo glavom, ali je prečka bila saveznik Milana Borjana!

POLUVREME

45.+3 minut Mitrović je dobio žuti karton!

44. minut Crvena zvezda će poluvreme privesti kraju sa igračem manje, pošto se Azarov nalazi pored terena dok mu se ukazuje pomoć!

41. minut Imali su fudbaleri javora priliku da preokrenu rezultat, ali je Borjan odbranio udarac! Samo nekoliko sekundi kasnije se i Ohi našao u šansi pred golom Javora, ali je bio neprecizan!

37. minut Gobeljić je sjajno poslao loptu pred gol Javora, Kangva je šutirao ali je popta pogodila stativu! Dosta sreće za goste!

30. minut GOOOOOOOOL! Javor stiže do izjednačenja! Marčić se najbolje snašao u šesnaestercu domaćina, i sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu Milana Borjana!

28. minut Šutirao je Kangva, ali je Vulić sigurnom intervencijom sačuvao gol Javora!

23. minut Mirisalo je na odličnu kontru Javora! Povukao je Kembel napad gostiju, ali je onda Luković sve upropastio katastrofalnim dodavanjem!

18. minut Kanga je pogodio samo živi zid iz slobodnog udarca, a onda je Ben odbijenu loptu poslao daleko preko prečke!

16. minut GOOOOOOOL! Ohi pogodio za 1:0! Stefan Mitrović je sjajno proigrao Norvežanina koji postiže svoj prvi gol u sezoni! Sjajnu akcija crveno-belih!

15 minut Azarov je centrirao, ali je Vulić lagano pokupio loptu! Nastavlja se dominacija crveno-belih!

14. minut Uputio je Kanga solidan centaršut, ali se Mitrović nije najbolje snašao u kaznenom prostrou gostiju!

11. minut Prva prava šansa za Crvenu zvezdu! Gobeljić je iz auta pronašao Ohija, koji je gađao jako preko gola!

7. minut Katastrofalna rekacija Vulića! Lopta je nezgopdno doskočila ispred golamana Javora, ali se Ohi nije najbolje snašao te nije bilo promene rezultata na Marakani!

5. minut Našao se Gelor Kanga na zemlji nakon duela sa Lukovićem. Na sreću “delija” Gabonac će moći da nastavi utakmicu!

2. minut Petar Gigić se našao u sjajnoj prilici, ali je lopta otišla preko gola!

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Eraković, Dragović, Azarov – Sanogo, Kanga – Ben, Kangva, Mitrović – Ohi.

JAVOR (4-2-3-1): Vulić – Nikolić, Tolčić, Obradović, Đukić – Dukure, Marčić – Janjić, L.Luković, Kembel – Gigić.

Ovako je to izgledalo poslednji put kada su Zvezda i Javor odmerili snage, a tim iz Beograda je ubedljivo slavio sa 5:1.