Ustaša Ivan Videnović na godišnjicu Oluje NAJGNUSNIJE VREĐAO prognane Srbe

Skandalozna je i zabrinjavajuća činjenica da nam ovakva ličnost i dalje uči omladinu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Twitter

Ivan Videnović, profesor Beogradskog univerziteta i bivši državni sekretar u Ministarstvu nauke, na godišnjicu “Oluje” najgnusnije je izvređao prognane Srbe.

Naime, Videnović,  koji je i ranije šokirao javnost iznošenjem svojih kontroverznih stavova, na svom Tviter nalogu naveo je da se “večeras u Novom Sadu okupljaju građani Hrvatske, EU i NATO”, te izneo gnusnu izmišljotinu da se oni “ne okupljaju se na pomenu i sećanju, nego na političkom skupu.

– Večeras se u Novom Sadu okupljaju građani Hrvatske, EU i NATO. Nosioci hrvatskih putovnica i primaoci hrvatskih penzija. Ne okupljaju se na pomenu i sećanju, nego na političkom skupu čiji je cilj je da država u koju su izbegli nikada ne postane deo EU i NATO – glasi njegova sramna objava.

On je dokaz da i u Srbiji ima ustaša, a ovakav gest je i više nego jasan pokazatelj za to.

Dodatno je skandalozno je i zabrinjavajuće to što je Ivan Videnović profesor na Univerzitetu, i da nam kao takav i dalje uči omladinu.

Podsetimo, danas se u Novom Sadu obeležava Dan sećanja na sve stradale i prognane u zločinačkoj akciji hrvatske vojske i policije “Oluja”.

Dan sećanja biće održan na Trgu slobode u Novom Sadu, sa početkom u 20 časova.

Hrvatska zločinačka akcija “Oluja” koja je dovela do egzodusa više od 220.000 Srba iz Hrvatske počela je 4. avgusta 1995. ofanzivom hrvatske vojske, policije i Hrvatskog vijeća obrane (vojska bosanskih Hrvata) na područja Banije, Like, Korduna i severne Dalmacije, odnosno na Republiku Srpsku Krajinu.

Područje zahvaćeno hrvatskom ofanzivom napustilo je gotovo celokupno srpsko stanovništvo. Kolone izbeglica na traktorima i drugim poljoprivrednim vozilima su preko područja pod kontrolom bosanskih Srba u zapadnoj i severnoj Bosni krenule put prema Srbiji.

Zločinačka operacija je zvanično trajala četiri dana i završila se padom Republike Srpske Krajine (RSK). Nešto manje od 2.000 Srba je u toj akciji ubijeno ili nestalo, dok je između najmanje 220.000 i najviše 250.000 njih utočište našlo u Srbiji i Republici Srpskoj. U srcima preživelih je neizbrisiva tuga, a svake godine se 4. i 5. avgusta otvaraju rane prošlog vremena za koje je nemoguće pronaći reč utehe.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!