Sud hoće da pusti Pistorijusa na slobodu? Slavni sprinter mora na suočavanje sa ocem devojke koju je ubio

Postoji mogućnost da posle svega izađe na slobodu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: EPA-EFE/SIPHIWE SIBEKO

Poznati južnoafrički paraolimpijac Oskar Pistorijus uskoro će ponovo izaći pred sud zbog ubistva svoje devojke.

Da podsetimo, slavni sprinter je osuđen na 13 godina i pet meseci zbog toga što je 2013. godine ubio svoju devojku Riv Stinkamp.

Pistorijus je inače bio fantastičan atletičar, koji je više puta učestvovao na Paraolimpijskim igrama zbog toga što su mu amputirane obe noge do kolena.

Uskoro će razgovarati s ocem svoje devojke, Berijem Stinkampom, kao deo procesa koji bi ga mogao dovesti do prevremenog puštanja na slobodu.

Žrtvin otac se navodno priprema za sastanak licem u lice s ubicom, a sastanci su zamišljeni kao postizanje neke vrste “utehe” za porodice žrtava te bi omogućili Stinkampu da sazna od njega zašto je Pistorijus ubio njegovu kći.

– Voleo bih razgovarati sa njim. Džun (majka Riv Stinkamp) i ja smatramo da još puno stvari može izaći iz ove priče i nadamo se da će nam Oskar reći istinu. To je razlog zašto sam ja onaj koji bi želeo da razgovaram s njim – rekao je pre nekoliko godina Beri Stinkamp.

BONUS VIDEO:

Od šampiona do ubice: Oduzeo život sopstvenoj devojci, a tek sada će upoznati njene roditelje!

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar