Kućne isporuke postale su izuzetno popularne u vreme pandemije, a nekako paralelno i potreba za zaštitom okoline. Zato ne čude brojni električni skuteri koji “zuje” gradovima, uključujući srpsku prestonicu.
Kompanija iz Dubaija, Barq, prepoznala je potencijal dvotočkaša na struju i razvila model za transport, pod nazivom Rena Max. Za futuristički izgled zaslužan je Jan Kalum, koji je dizajnirao i nekoliko Jaguara.
Brzo punjenje
Skuter koristi litijum-jonske baterije za napajanje elektromotora (9kW) koji razvija maksimalnu brzinu 95 km/h, prenosi RideApart.
Domet s jednim punjenjem iznosi 150 kilometara, a energetska jedinica se jednostavno skida i zamenjuje drugom. Posao traje par minuta, koliko bi trebalo da napunite rezervoar klasičnog dvotočkaša.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Vozač ima na raspolaganju TFT displej sa najvažnijim informacijama, kao i tablet (8-inča) specijalno namenjen podacima o isporuci i GPS navigaciji.
Roba se transportuje u spremištu od 79 litara (kupuje se odvojeno), zatim “kuleru” ispod vozačevih nogu (9l) i spremištu u konstrukciji (5l).
BONUS VIDEO:
Komentari (0)