LAŽ je da je Ponoš bio protiv uvođenja SANKCIJA Rusiji! Evo kako je govorio o toj temi (VIDEO)

Ponoš je početkom marta istakao da stav Srbije o neuvođenju sankcija treba da se preispituje

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju

Analitičar Đorđe Vukadinović izjavio je u emisiji Utisak nedelje da je predsednički kandidat koalicije Ujedinjeni za pobedu Srbije Zdravko Ponoš bio protiv uvođenja sankcija Rusiji. Međutim, da je u pitanju neistina svedoči i Ponoševa izjava od 2. marta ove godine.

– Zdravko Ponoš takođe je rekao da podržava glasanje u Generalnoj skupštini, ali ne podržava uvođenje sankcija – rekao je Vukadinović.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Međutim, Ponoš je početkom marta istakao da je važno da se osmatra kako ostatak sveta gleda na uvođenje sankcija Rusiji, te da stav Srbije o neuvođenju sankcija treba da se preispituje.

– O tome kakve su sankcije, kakav efekat mogu da proizvedu, a u isto vreme nekakav stav koji je saopšten pre nekoliko dana uvek zaslužuje preispitivanja ako se situacija na terenu menja, ako se povećava broj civilnih žrtava, ako ima sve više kolateralne štete. Na kraju krajeva, da se osmatra kako ostatak sveta gleda na to. Nije ostatak sveta samo Brisel, mada je dosta važno kako okruženje kojem mi pripadamo gleda na tu stvar. Ujedinjene nacije su dosta važna pozornica i tu treba posmatrati kako svet diše. Ne može Srbija biti van sveta, ali mora da vodi računa o svojim interesima – rekao je Ponoš.

On je ovom izjavom jasno potvrdio da nije izričito protiv uvođenja sankcija Rusiji, kao što to tvrdi Vukadinović.

BONUS VIDEO

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (6)

  1. Taj nazovi general i svih 18% njegovih podržavalaca je NATO kolona koja će nam doći glave . . . Onaj ko misli drugačije veliki je naivac . . . Voleo bi da grešim . . . Setite se 99. Mnogi tzv. nezavisni novinari uhvaćeni su kako postavljaju lokatore, bežali u BBC, pa se vraćali u Srbiju po penzije, neke stručnjake strpali smo i u zatvor pa ih pustili . . . Ti isti i sutra bi radili isto . . . Nek' nam je Bog u pomoći . . . ?

    Odgovori
  2. Ne veruj čoveku koji nije hteo zavičaj da brani, a sad bi ovde da bude predsednik. A nije ni za predsednika skupštine stanara.

    Odgovori

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas