U fabrici raketa “EdePro” u Leštanima juče je došlo do stravične eksplozije, u kojoj su život izgubile dve osobe, a 16 povređeno.
Policija je ogradila put, a prilaz ka fabrici i jutros je zabranjen. Kako je najavljeno tako će ostati do daljnjeg, zbog opasnosti od ponovne eksplozije.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Očekuje se dolazak zamenika gradonačelnika Beograda Gorana Vesića.
Podsetimo, smena od 40 radnika bila je u magacinu fabrike protivgradnih raketa EDEPRO u Leštanima u trenutku kada se juče popodne dogodila snažna eksplozija. Mediji su izveštavali o dvoje smrtno stradalih i nekoliko teže. U magacinu je bilo smešteno 500 raketa sa po 30 kilograma raketnog goriva, a od siline detonacije prostor je ostao bez krova.
Na društvenim mrežama zabeležene su dramatične scene na kojima se vide automobili u plamenu. Povređeni su dovezeni na Vojno-medicinsku akademiju i u Urgentni centar sa opekotinama, povredama na glavi i telu i u stanju velikog šoka. Radnici koji su bili na mestu nesreće i imaju manje povrede nalaze se na opservaciji u Kliničkom centru Srbije gde bi trebalo da se utvrdi da li je došlo do trovanja.
BONUS VIDEO:






Komentari (0)