NOVE FIBA RANG LISTE! Košarkaši korak napred, dame jedan unazad!

I pored plasmana na Olimpijske igre naše devojke nisu napredovale na listi.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/TANJUG/ ANDRIJA VUKELIC/ nr

Muška košarkaška reprezentacije Srbije zauzima petu poziciju na najnovijoj listi Međunarodne košarkaške federacije (FIBA). Košarkaši Srbije popravili su plasman posle februarskih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine i prestigli su Francusku na petom mestu FIBA rang liste.

Na prvom mestu su Sjedinjene Američke Države, a slede ih Španija, Australija i Argentina, a u Top 10 su još Grčka, Litvanija, Česka i Brazil.

Ženska košarkaška reprezentacije Srbije zauzima osmu poziciju na najnovijoj listi Međunarodne košarkaške federacije (FIBA). Izabranice Marine Maljković pokvarile su plasman za jednu poziciju, pošto ih je pretekla reprezentacija Belgije na sedmom mestu.

Najnovije sportske vesti čitajte i na našoj iOS i android aplikaciji – Objektiv.rs

Na čelu liste u Sjedinjene Američke Države, Australija je na drugom mestu, Španija je treća, a u među pet najboljih reprezentacija na svetu su Kanada i Francuska.
Među 10 najbolje rangiranih su i selekcije Turske, Japana i Kine.

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas