Kruzer “zaraze” pušten na slodobu!

Nema više putnika niti članova posade

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
dajmond
Foto/Tanjug/AP/Eugene Hoshiko

Svi članovi posade kruzera “Dajmond princes”, koji je bio u karantinu u japanskoj luci Jokohama, danas su se iskrcali, saopštio je japanski ministar zdravlja Kacunobu Kato.

Prema njegovim rečima, na brodu više nema putnika niti članova posade, prenosi Tas.

Ukupno 500 članova posade i drugog osoblja evakuisano je sa kruzera koji je stavljen u karantin početkom februara, nakon što je ustanovljeno da je putnik iz Kine koji se iskrcao u Hongkongu zaražen korona virusom.

Evakuacija skoro 1.000 putnika koji su bili negativni na koronavirus počela je 19. februara.

Na brodu je bilo oko 3.700 putnika i članova posade iz 50 zemalja, od kojih je 705 zaraženo koronavirusom, a sedam ih je umrlo.

Vazduh u Kini čistiji zahvaljujući koronavirusu, saopštila NASA (VIDEO)

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar