SRAMNO

Teorista iz OVK pozvao na MOBILIZACIJU KOSOVA: “Moramo da podržimo Tačija i Veseljija u Hagu”

Ahmeti je u emisiji za prištinski RTK pozvao da se Kosovo mobiliše i da podrži bivše lidere OVK

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/Youtube/Printscreen

Lider najveće albanske partije u Severnoj Makedoniji, DUI, i jedan od čelnika takozvane OVK koja je 2001. godine izazvala oružani sukob u toj zemlji, Ali Ahmeti, pružiće finansijsku podršku odbrani bivših saboraca na KiM Hašimu Tačiju, Kadriju Veseljiju, Redžepu Seljimiju i Jakupu Krasnićiju, prenosi portal Plusinfo.

Portal se poziva na izjavu generalnog sekretara DUI Artana Grubija.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Tači, Veselji, Seljimi i Krasnići optuženi su za ratne zločine pred sudom u Hagu.

Iz DUI ne otkrivaju koliko novca će Ahmeti donirati za odbranu i da li će eventualno mobilizovati svoje bivše saborce kao i biznismene iz Severne Makedonije da pomognu, kako bi najbolji advokati branili Tačija, Veseljija, Seljimija i Krasnićija u Haškom sudu, navodi Plusinfo.

Tači zlostavljao Srbe u podrumima KRVAVIH zidova: Terali ih da piju RAZREĐIVAČ i pekli ih cigaretama

Ahmeti je u emisiji za prištinski RTK pozvao da se Kosovo mobiliše i da podrži bivše lidere OVK, ali, kako je rekao, ne preko izjava i saopštenja, već finansijski jer sudski proces podrazumeva velike troškove.

On je naveo da su u sudski proces uključeni najbolji advokati.

Još jedan krvnik pozvan u Specijalni sud u Hagu: Ali Ahmeti najavio da li će se odazvati

Ahmeti je bio jedan od onih koji su se borili u redovima OVK na KiM, a kasnije i u konfliktu u Severnoj Makedoniji 2001. godine.

Ahmeti je u septembru bio pozvan u Specijalno tužilaštvo na KiM u svojstvu svedoka, kao jedan od osnivača OVK.

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar