Trejsi Ostin: “Đoković će imati najviše Gren slem titula”

Trejsi Ostin, nekadašnja prva teniserka sveta, smatra da će Novak Đoković na kraju imati više Gren slem titula od Rodžera Federera i Rafaela Nadala

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/Tanjug/AP Photo/Lee Jin-man

Novak je u nedelju osvojio Australijan open osmi put, pa sada ima 17 najvećih titula, dve manje od Nadala i tri manje od Federera.

Kada se sve završi, Novak će biti prvi. Pre svega, mislim da se nije mnogo istrošio i da ima još četiri godine pred sobom, dakle još četiri godine u kojima može da pobeđuje na svakoj podlozi. Dok je Rafa tu, on je najbolji na šljaci svih vremena, ali mislim da činjenica da je bolji u međusobnim mečevima daje Novaku prednost u odnosu na Rodžera i Rafu“, kaže 57-godišnja Ostin, dvostruka šampionka US opena.

Ukoliko Đoković bude nastavio sa dobrim igrama, početkom oktobra trebalo bi da postane igrač sa najviše nedelja provedenih na prvom mestu i obori rekord Rodžera Federera od 310 nedelja.

Takođe, Amerikanka veruje da je Đoković imao najteži put među Velikom trojkom.

“Činjenica jeste da je on bio mladić koji je morao da se probija kroz njih, na svakom Slemu koji je osvojio morao je da igra sa Rodžerom i Rafom. Rodžer je imao lakši start, osvojio je nekoliko Slemova pre nego što su se Đoković i Nadal umešali. Mislim da je Novakov put bio najteži i da će na kraju on imati najviše Slemova“, zaključuje Ostin.

Rolan Garos, sledeći Gren slem turnir, na programu je od 24. maja do 7. juna.

Izvor: Objektiv.rs, Sportklub.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar