Vučić o požarima u Srbiji: “Brutalne laži ući će u anale bezobrazluka i delovanja protiv države”

Predsednik rekao da će se građani na izborima izjasniti o onima koji, kako je naveo, brinu samo o svojim foteljama

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će brutalne laži pojedinaca u momentima kada se Srbija suočava sa požarima ući u anale bezobrazluka i delovanja protiv sopstvene države.

“O bezobrazluku, o takvim brutalnim lažima, o svemu što su činili prethodnih dana kada se Srbija suočavala sa požarima, bez ijedne žrtve, bez ikakvih, čak velikih materijalnih oštećenja na objektima ljudi. Jedino što je oštećeno je priroda, naravno da je šteta. Požar, dešavaju se stvari, u Španiji je 12 ljudi sada poginulo. To što su uradili, to će ući u anale bezobrazluka, u anale delovanja protiv sopstvene države, baš kao i zvučni top, baš kao i Jovanjica, baš kao i Valjevo. I napraviće oni još pet takvih slučajeva gde će pokazati koliko su bezobzirni i koliko brinu samo o svojim foteljama”, rekao je Vučić.

Dodao je da je to pokazatelj da tim ljudima Srbija nikada nije značila.

Foto: Printscreen/Instagram mupsrbije

“Zapamtite moje reči, pa tamo, ili 18. uveče ili 25. oktobra uveče, da se setite mojih reči, šta sam vam precizno rekao. I to sa mnogo većom razlikom nego što mislite”, rekao je Vučić.

Nakon obilaska Trening centra za dualno obrazovanje u Vranju odgovarajući na pitanje da prokomentariše to što je novinar N1 Mladen Savatović na društvenoj mreži Iks objavio da je analitičar Uroš Piper, između ostalog, propagandista, propali novinar i samoprozvani analitičar koji će zbog toga biti “toliko lustriran da neće smeti da ima profil na društvenim mrežama, a kamoli da se pojavi u nekom programu”, Vučić je rekao da Savatović time pokazuje da nikad nije bio novinar, nego samo ostrašćeni politički aktivista.

“Uz svo poštovanje prema tom gospodinu, dve stvari su tu važne. Prva je ta, možete da mislite koliko su to objektivni i profesionalni novinari ako rade na N1 kad bi oni da lustriraju svakoga. Što će reći, sloboda govora ne postoji. Mi možemo da lažemo šta hoćemo, da izmišljamo šta hoćemo, predstavljaćemo sebe kao profesionalce, one koji objektivno izveštavaju, a sve ostale – zabranićemo im da rade posao, jer drugačija reč ne sme da se čuje. I druga stvar, koja mi je još gora od toga jeste odakle vama pravo da se igrate životima drugih ljudi? Odakle vam pravo da ne date nekome da radi? Da ne date nekome da zaradi za hleb, za svoju decu, za svoju ženu, za svoju porodicu? Ko ste vi? Jeste uzeli ulogu Boga u ruke”, poručio je Vučić.

Dodao je da je dobra stvar što neće biti te lustracije.

“Neverovatna stvar, stvarno neverovatna. Nemojte da se sekirate, neće biti te lustracije, neće taj Stamatović ili kako god da se zove uskoro da dođe na vlast. A posebno da vam objasnim da on time pokazuje da nikad nije bio novinar, nego samo ostrašćeni politički aktivista, jedan sledbenik Pol Pota koji bi sve sklanjao, uklanjao i sve drugo. I kako god, neće im se to skoro desiti. Zapamtite šta sam vam rekao, jer narod odlučuje, a ne oni spolja. I to je sve što imam da kažem”, rekao je Vučić.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Александар Вучић (@avucic)

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar