Iran odbio plan SAD! Nema otvaranja Ormuskog moreuza

Rezaei je naglasio da zadovoljavajući ishod pregovora Teherana i Vašingtona mora uključivati "opipljivu korist"

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Grok

Visoki iranski zvaničnik poručio je da Iran neće dopustiti SAD da ponovno otvori Ormuski moreuz “nerealnim planom”, a zatim izađe iz rata bez plaćanja odštete “za svu štetu nanesenu Iranu”, prenosi iranska državna televizija Press TV.

Mohsen Rezaei, dugogodišnji savetnik pokojnog vrhovnog vođe Alija Hameneija, govorio je o američkom predlogu od 14 tačaka koji je Vašington preko posrednika dostavio Iranu. SAD se nada da će mirovni plan postaviti temelje za memorandum o razumevanju kojim bi se ponovno otvorio strateški važan plovni put i okončao rat.

Rezaei je naglasio da zadovoljavajući ishod pregovora Teherana i Vašingtona mora uključivati “opipljivu korist”, a ne samo “pompozan gest” kakav, prema njegovim rečima, SAD pokušavaju da ponude.

Dodao je da će Islamska Republika tražiti svoja prava i ratnu odštetu čak i ako SAD povuče svoje snage iz regiona.

“Trpeli smo ih 47 godina i nastavićemo putem otpora”, rekao je Rezaei, bivši komandant Iranske revolucionarne garde, prema navodima državnih medija.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar