Danas počinje isplata za 650.000 penzionera

Prethodno je u petak isplaćeno 100.000 penzionera koji imaju račune u poslovnim bankama

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pixabay/Jojo Hasilla

Uprava za trezor Ministarstva finansija prebaciće danas rano ujutru sredstva za isplatu jednokratne novčane pomoći od 100 evra za preostalih 650.000 primalaca penzija, saopštio je ministar finansija Siniša Mali.

Kako je naveo na svom nalogu na Instagramu, nakon što država prebaci novac bankama, izvršiće se rasknjižanjavanje na tekuće račune penzionera tako da će sredstva istog dana, a najkasnije sutradan, biti na računima najstarijih sugrađana.

Prethodno je u petak isplaćeno 100.000 penzionera koji imaju račune u poslovnim bankama, a u subotu 950.000 njih koji imaju tekuće racune u Banci Poštanska štedionica, podsetio je Mali.

Ministar je naveo da se do juče u 18 časova za jednokratnu pomoć prijavilo ukupno 3,7 miliona punoletnih građana.

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar