Đedović: “Nema nikakve nestašice goriva u Srbiji”

"Nikakvih problema po građane neće biti u šta su i sami mogli da se uvere svih ovih meseci", istakla je ministarka Đedović Handanović

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/[email protected]

Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Ðedović Handanović oglasila se povodom nestašica goriva u Srbiji.

– Nikakvih nestašice goriva na pumpama u Srbiji nema, niti će biti!

Sa sankcijama kompanije NIS suočeni smo već 94 dana i kao država smo ponosni što naši građani to nisu osetili!

Država raspolaže zalihama svih naftnih derivata zahvaljući kojima je i obezbedila snabdevanje u ovim izazovnim vremenima i zato nikakve bojazni nema.Opasno je širenje panike predsednika SSP-a Dragana Đilasa da goriva neće biti. Podsećam da je upravo pomenuti sa svojim stranačkim kolegama iz DS-a prodao, takoreći poklonio, NIS 2008.godine. Godinama kasnije, širi paniku i obmanjuje javnost!

Za razliku od paralelne realnosti gospodina Đilasa, stvarnost je takva da od danas Janaf ponovo doprema sirovu naftu u Rafineriju u Pančevu i da proizvodnja počinje za nekoliko dana, dok će se evro dizel i benzin proizvedeni u Rafineriji na tržištu naći za manje od dve nedelje. Do tada, kao i do sada, nikakvih problema po građane neće biti u šta su i sami mogli da se uvere svih ovih meseci – istakla je ministarka Đedović Handanović.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar