Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova ocenila je da izjave NATO zvaničnika o mogućim napadima na Rusiju predstavljaju pokušaj podrivanja napora da se pronađe rešenje za sukob u Ukrajini.
– Svedočimo namernom pokušaju da se oslabe napori usmereni na rešavanje ukrajinske krize. NATO odavno ne skriva svoje stvarne ciljeve i namere. Uprkos tome, rukovodstvo Alijanse optužuje Rusiju za ‘ratobornu nuklearnu retoriku, zastrašivanje i navodne hibridne napade, bez ikakvih dokaza’ – poručila je Zaharova, prenela je agencija RIA.
Ranije danas, predsednik Vojnog komiteta NATO-a, admiral Đuzepe Kavo Skavone, izjavio je da je Alijansa otvorena za opciju “preventivnog udara“ na Rusiju, uz tvrdnju da bi takva akcija mogla biti ocenjena kao odbrambena.
Pored toga, vrhovni komandant NATO snaga u Evropi Aleksus Grinkevič izjavio je da bi do 2027. godine svaka članica trebalo da bude spremna da vodi paralelne operacije protiv Rusije i Kine.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)