Dobra vest! Učešće za stambeni kredit umesto 15.000 evra biće 2.250: Predsednik najavio program za mlade

Predsednik Srbije održava vanredno obraćanje naciji, a na početku se odmah dotakao nekoliko aktuelnih tema.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/TV Pink

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se večeras građanima, gde je, između ostalog, najavio poseban program stambenih kredita za mlade.

– Zamoliću Vladu i da to dodatno unaprede. Naša je ideja da kao SAD-u je da se što pre dođe do prvog stana, da ne bi deca ostajala kod roditelja. U Srbiji je prosečna cena kvadrata 1.550 evra, a za 48 kvadrata za mladog čoveka — 75.000 evra, a sa našim program učešće će iznositi umesto 15.000 evra, 2.250 evra – naveo je.

Kako je dodao, rata tokom prve godine je 121 evro za korisnika, a država subvencioniše 91 evro, kazao je Vučić.

– Od druge do šeste godine rata za mladu osobu koja učestvuje u kupovini stana je do 200 evra. Mi opet učestvujemo sa 91 evrom. Rata od sedme godine, pa do 40. je 333 evra za korisnika. Prateće troškove ćemo svesti na minimum, da svakako budu manji od 700 evra – naveo je Vučić.

Kako je dodao, državu će to da košta oko 36 miliona, a tražiću da se kriterijumi još snize.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar