Srbi sa Kosova i Metohije, uprkos brojnim preprekama i opstrukcijama Prištine, u ogromnom broju danas glasaju na izmeštenim biračkim mestima u centralnoj Srbiji.
Prema vestima koje stižu iz Raške, Kuršumlije, Vranja, Tutina na svim biračkim mestima su kolone Srba s KiM koji strpljivo čekaju svoj red za glasanje na parlamentarnim izborima.
Neki od njih su po mraku, rano jutros, krenuli na put kako bi obavili svoju građansku dužnost. A sve vreme puta, suočavaju se s opstrukcijama Prištine koja je prvo zabranila Srbima da glasaju na KiM, a danas na sve moguće načine usporava protok ljudi na prelazima.
Bez obzira na sve te opstrukcije, masovnost i odlučnost Srba da ostvare svoje glasačko pravo najbolje govore o njihovoj rešenosti da prevaziđu sve prepreke Prištine!







Komentari (0)