Više hiljada građana, na čijem su čelu zdravstveni radnici, stigla je iz Severne Mitrovice u Zvečan. Kolonu zdravstvenih radnika, dugu gotovo kilometar predvode doktor Dragiša Milović, načelnik KBC dr Zlatan Elek, zaposleni u zdravstvenim ustanovama, prijatelji uhapšenih i predstavnici Srpske liste.
Oni su mirnom šetnjom pružili podršku uhapšenim Srbima sa severa Kosova. U Zvečanu su ih aplauzom dočekali ljudi koji tri nedelje protestuju ispred zgrade opštine.
Srbi su u koloni nosili srpske zastave kao i transparente sa fotografijiama uhapšenih i natpisima koji pozivaju na prestanak nasilja nad Srbima.
Građani zahtevaju puštanje na slobodu Srba sa severa – Dalibora Spasića, zdravstvenog radnika, koji je u petak uhapšen na administrativnom prelazu Jarinje, kao i dan pre toga u Leposaviću uhapšenog Nemanje Vlaškovića, zatim sportiste Miluna Milenkovića Luneta, koji je nedavno uhapšen u Severnoj Mitrovici, kao i Dušana Obrenovića i Radoša Petrovića, koji su uhapšeni 29. maja za u Zvečanu.







Komentari (0)