Najave meteorologa su da će ona prestajati tek sutra, a da se i danas mogu očekivati velike količine padavina.
A jučerašnja kiša ionako je napravila haos širom naše zemlje, što se može videti na snimcima koji su na društvenim mrežama.
View this post on Instagram
Bujica je nosila sve pred sobom u Vladičinom Hanu…
View this post on Instagram
Potpuno je poplavljen i deo Ibarske magistrale u Adranima, a došlo je i do urušavanja dela mosta.
View this post on Instagram
U Aranđelovcu je bujica nosila sve pred sobom…
View this post on Instagram
Apokaliptični prizori snimljeni su i u Kragujevcu, snimci sa lica mesta su zastrašujući.
View this post on Instagram
Bujice su tamo nosile sve pred sobom, posebno u naseljima Erdeč, Stanovo, Beloševac…
Zbog velikih količina padavina ne prestaje borba sa izlivanjem reka i potoka i problemima koje donose bujice. Vatrogasci spasioci su na terenu širom Srbije. Vanredna situacija proglašena je u 35 gradova i opština. U prekidu je saobraćaj do Čačka.
Kako javljaju dopisnici RTS iz Kraljeva, zbog obilnih padavina došlo je do izlivanja potoka Musača, u mestu Adrani.Nekoliko kuća je pod vodom, a voda je odnela i most na regionalnom putu, zbog čega je u prekidu saobraćaj između Kraljeva i Čačka. U prekidu je i saobraćaj preko Oplanića, pa se sada do Čačka ne može nikako.
Vatrogasci spasioci su na terenu širom Srbije. Vanredna situacija proglašena je u 35 gradova i opština.
View this post on Instagram







Komentari (0)