Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u drugo kolo turnira u Roterdamu, pošto je pobedio 52. igrača sveta Emila Rusuvuorija sa, 7:5, 6:1, nakon sat i 33 minuta.
Rusuvuori je bolje počeo meč, napravio je brejk u petom gemu i poveo sa 3:2. Teniseri su posle toga osvajali gemove na svoje servise sve do završnice, kada je Cicipas u 10. i 12. gemu oduzeo servis protivniku i osvojio set.
Bio ubedljiv u drugom setu, napravio je dva brejka, u četvrtom i šestom gemu i posle druge meč lopte plasirao se u osminu finala.
Cicipas će igrati protiv boljeg iz duela Francuza Benžamena Bonzija i Italijana Janika Sinera.
U drugo kolo prošao je i nemački teniser Aleksandar Zverev, pobedom protiv Sunvu Kvona iz Južne Koreje sa 6:4, 7:6. Osmi nosilac će igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora, koji je pobedio švedskog tenisera Mikaela Imera sa 7:6, 7:5.
Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim se takođe plasirao u drugo kolo pobedom protiv Italijana Lorenca Sonega 6:2, 6:3. Njegov naredni protivnik biće Francuz Gregoar Barer.
Bonus video:



Komentari (0)