Carinici samoproglašenog Kosova, u saradnji sa policijom lažne države, počeli su danas u Velikoj Hoči pretakanje vina iz vinarije Petrović u cisterne, odnosno plenidbu oko 42 tone vina i rakije.
Ispred kuće Petrovića u Velikoj Hoči okupili su se meštani, a sin vlasnika – Milan Petrović sišao je sa krova odakle je jutros pretio da će skočiti u znak protesta.
Meštanin Velike Hoče Bojan Nakalamić potvrdio je da je u toku pretakanje vina iz vinarije u cisternu.
– Ispred kuće Petrovića je prisutan manji broj meštana, kao nemi posmatrači, pošto pretakanje obezbeđuje znatan broj kosovskih policajaca – rekao je Nakalamić.
On kaže da meštani Velike Hoče ne žele bilo kakve sukobe, niti su svojim mirnim okupljanjem ugrozili ijedno službeno lice.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je da je izjavio je da je današnjom, kako je rekao, sinhronizovanom akcijom Prištine i kosovske policije Aljbin Kurti još jednom pokazao svoje “srbomrzačko lice” i da “banditskim metodama” želi da protera srpski narod sa svojih vekovih ognjišta. Opširnije o tome čitajte u POSEBNOJ VESTI.
BONUS VIDEO







Komentari (0)