Svaka čast: Mlada Srpkinja donosi zlatnu medalju sa Svetskog prvenstva iz Meksika!

Iako joj žreb nije bio nimalo naklonjen, Nadica Božanić je na tatamiju delovala vrlo sigurno

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: OKS

Mlada srpska reprezentativka u tekvondou Nadica Božanić osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u meksičkoj Gvadalahari.

Dvadesetjednogodišnja članica TKD kluba Galeb u finalu kategorije do 73 kilograma savladala je Korejku Da Bin 2:0 (12:8, 9:3), koja je prošle godine u finalu Olimpijskih igara poražena od Milice Mandić.

Iako joj žreb nije bio nimalo naklonjen, Nadica Božanić je na tatamiju delovala vrlo sigurno, u drugom kolu savladala je Turkinju Uzunčavdar (7:2, 7:5), a u osmini finala bila bolja, posle puno uzbuđenja, od odlične Amerikanke Gorman-Šor (9:3, 10:13, 3:2).

U četvrtfinalu, najznačajnijoj borbi u dosadašnjoj seniorskoj karijeri, Nadica je bila uspešnija od Kazahstanke Deniz (15:3, 8:8).

Protivnica u polufinalu, Mekgouan iz Velike Britanije, držala se do polovine prve runde, a onda je učenica Dragana Jovića pojačala i sa 8:6, 6:2 stigla do velikog finala gde je takođe slavila.

Njeno zlato je rekordna peta medalja na šampionatu sveta, nakon što su prethodno do odličja došli Mahdi Hodabahši (zlato), Aleksandra Perišić (srebro) i Tijana Bogdanović i Stefan Takov (bronze).

Nadica Božanić je rođena 2001. godine, nekadašnja je kadetska šampionka Evrope i juniorska svetska šampionka, a ima i srebro sa Olimpijskih igara mladih 2018. godine.

Reprezentativac Srbije, Relja Ivković, poražen je u prvom kolu od Malezijca Sebastijana Tana sa 2:0 (4:1, 6:1).

Poslednjeg dana Svetskog prvenstva, Srbija će imati još jednog predstavnika. U najlakšoj ženskoj kategoriji, do 46 kilograma, nastupiće Lana Komnenović, koja će u šesnaestini finala na megdan Azerbejdžanki Minaji Akbarovoj.

Bonus video:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar