Igra na Završnom turniru, a OVAKO priča o Novaku Đokoviću: “Srbin je i dalje najbolji na svetu”

Ðoković će u ponedeljak od 21 sat u prvom kolu "Crvene grupe" turnira u Torinu igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/YouTube

Norveški teniser Kasper Rud izjavio je da je Novak Ðoković najbolji igrač na ATP turu, bez obzira na trenutnu rang listu.

Rud će u nedelju (danas) igrati u prvom kolu “Zelene grupe” završnog turnira sezone u Torinu protiv Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima. Norveški teniser tvrdi da nikoga ne sme da zavara pozicija Ðokovića na ATP listi, na kojoj je trenutno osmi igrač sveta.

– Ðoković je ove sezone igrao sjajno. Jednostavno nije imao sreće da situacijom u kojoj se našao. Nije mogao da dobije poene iako je osvojio Vimbldon, a nije mogao da uđe u mnoge zemlje, što je negativno uticalo na njegovu poziciju na listi. On će za mene uvek biti jedan od najboljih tenisera sveta, ako ne i najbolji i uvek će biti favorit na svakom turniru na kom se pojavi – rekao je Rud za zvanični sajt turnira u Torinu.

Norveški teniser bi sa Ðokovićem mogao da se sastane tek u polufinalu ili finalu turnira u Torinu.

– Mislim da je ove godine pokazao zašto je najbolji. Osvojio je Vimbldon, osvojio je dva turnira pre nekoliko nedelja, setimo se i Rima. Činjenica da je bio u stanju da bude među osam najboljih u sezoni bez obzira na to što nije imao poene sa tri grend slema i četiri mastersa samo pokazuje koliko je i dalje dobar – zaključio je Rud.

Ðoković će u ponedeljak od 21 sat u prvom kolu “Crvene grupe” turnira u Torinu igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa. Srpski teniser Će u Torinu pokušati da osvoji šestu titulu na završnom turniru i izjednači se sa rekorderom Švajcarcem Rodžerom Federerom.

Bonus video:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar