Već nekoliko nedelja priča se o tome da bi mladi defanzivac Crvene zvezde Strahinja Eraković mogao da napusti beogradski klub u letnjem prelaznom roku.
Uprava crveno-belih nada se da bi reprezentativac Srbije do 21 godine mogao da unese u klupsku kasu rekordan novac, međutim, poznati menadžer Ranko Stojić ne misli da je to realno.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
– Ukoliko Zvezda ne mora sada da prodaje Erakovića zbog finansija, bolje bi bilo da ostane još šest meseci, pa da ode u odličan klub. Bojim se da još nije za najviši evropski nivo, a da ide u neku međustanicu nema potrebe. Ovde može da igra Evropu, jake utakmice, a pored Aleksandra Dragovića ne treba mu bolji partner. Gledajući tržište trenutno Eraković može da ode za tri do šest miliona evra. Ako bi Zvezda imala vremena da čeka, onda bi dobila više novca – rekao je on za Informer.
Stručni konsultant TV Arena sport dodaje da nije iznenađen napretkom momka iz Batajnice, kao i da je on još u Grafičaru video ozbiljan potencijal koji je Eraković nadogradio.
– Bio sam uključen u rad Grafičara kada je Eraković tamo počinjao. Još tada sam rekao da je potrebno strpljenje, i da će biti dobar igrač. Ima talenat za defanzivnu igru. To sam čuo jednom od Fergusona da je rekao za Nemanju Vidića, a to mislim i za Erakovića. Baš ume da igra defanzivno, i ima odličan mentalitet. Uz to, skoro da ne pravi faulove u opasnoj zoni. Sve je to neophodno za fudbal na vrhunskom nivou – naglasio je Ranko Stojić.
Bonus video:







Komentari (0)