Dortmund preokretom do pobede: Haland golom zapretio Bajernu (VIDEO)

Narednog vikenda nas očekuje Klasiker u borbi za prvo mesto

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su ekipu Volfsburga rezultatom 3:1 u okviru 13. kola nemačke Bundeslige.

Domaća ekipa je povela već na startu utakmice preko svog najboljeg strelca Vuta Veghorsta, a isti igrač je mogao da duplira prednost u 17. minutu, međutim istakao se golman Kobel. Milioneri su stigli do izjednačenja iz penala, a siguran je bio Emre Čan u 35. minutu i sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu između dva poluvremena.

Preokret je doneo Doni Malen u 55. minutu i onda je usledila opsada Borusijinog gola. Ipak golman Kobel je sjajno branio, a trener Dortmunda Mark Roze je uveo u 73. minutu oporavljenog Erlinga Halanda.

Norvežanin je na najbolji mogući način obeležio svoj povratak. Postigao je treći pogodak za svoj tim na utakmici u 81. minutu i tako je pečatirao pobedu svoje ekipe.

Dortmund je barem na kratko izbio na čelo tabele, dok Bajern ne odigra svoju utakmicu protiv Arminije, a malo je verovatno da će Bavarci kiksnuti na ovom meču.

U narednom kolu Volfsburg gostuje ekipi Majnca, dok Borusiju očekuje derbi za prvo mesto protiv ekipe Bajerna.