Uniks uništio Zvezdu u Beogradu: Težak poraz crveno-belih u Evroligi, Kalinić iznet sa terena!

Loša partija izabranika Dejana Radonjića

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od ekipe Uniksa98:78 u meču 12. kola Evrolige.

Još od samog starta utakmice videla se razlika u kvalitetu, pa je gostujući tim vrlo brzo stekao prednost od 8:0.

Pokušavali su izabranici Dejana Radonjića da uhvate priključak, ali to se desilo tek polovinom druge četvrtine, kada su na krilima dobre igre stigli do -3, međutim, to je bilo sve od crveno-belih.

Furiozna treća deonica za Uniks je bila ključ ove pobede, pa je prednost iz minuta u minut samo rasla. Zanimljivo, Uniks je ubacio neverovatnih 15 trojki na ovom susretu.

Loša vest bi mogla da bude i povreda zgloba Kalinića u finišu meča, kada je uz pomoć lekara iznet sa parketa.

Volters se u poraženom timu istakao sa 16 poena, Holins je ubacio 15, a Dobrić 11.

Džon Braun je postigao 18 poena, Kenan 17, dok je Hezonja meč završio sa 15 koševa.

Ovo je osmi poraz srpskog i jadranskog šampiona, dok je sjajni Uniks zabeležio i sedmu pobedu u Evroligi.