Fudbalska reprezentacija Srbije pobedom u Lisabonu protiv Portugala je uspela da se direktno plasira na Svetsko prvenstvo u Katar.
Ipak, ima jedna zanimljivost, a vezana je za to da reprezentacije, iz čijih redova dođe najbolji strelac Evropskog prvenstva, osvoje dve godine kasnije Mundijal.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Na Evropskom prvenstvu 2008. godine najbolji strelac je došao iz španske reprezentacije, David Vilja, a oni su dve godine kasnije u Južnoj Africi osvojili Svetsko prvenstvo, pobedom protiv Holandije u finalu.
Zatim, četiri godine kasnije nemački reprezentativac Mario Gomez, bio je najbolji strelac na smotri najboljih ekipa sa Starog kontinenta, a Nemačka je u Brazilu osvojila Mundijal, pobedom u finalu protiv Argentine.
Evropsko prvenstvo koje je održano u Francuskoj 2016. godine, na kom su domaćini bili viđeni kao sigurni šampioni, najbolji strelac je došao upravo iz njihovih redova. To je bio Antoan Grizman, koji ipak nije uspeo da tad donese svojoj selekciji pehar namenjen pobedniku ovog prvenstva, ali su se zato iskupili i u Rusiji su uspeli, pobedom protiv Hrvatske, da donesu “Zlatnu boginju” svojim navijačima.
A na poslednjem odigranom Prvenstvu Evrope, Portugalac Kristijano Ronaldo je bio najbolji strelac, ali još se ne zna da li će oni doći do Katara, pošto ih je naša reprezentacija poslala u baraž, u kom će pokušati da izbore vizu za Mundijal, pa nam onda preostaje da vidimo, ukoliko se plasiraju, da li će se tradicija nastaviti.
EURO 2008 top scorer: Villa ⚽️
World Cup 2010 winner: Spain ??EURO 2012 top scorer: Gomez ⚽️
World Cup 2014 winner: Germany ??EURO 2016 top scorer: Griezmann ⚽️
World Cup 2018 winner: France ??EURO 2020 top scorer: Ronaldo ⚽️
World Cup 2022 winner: ? pic.twitter.com/NkAdzUjOxZ— ESPN FC (@ESPNFC) November 18, 2021
Bonus video:







Komentari (0)